Laika posmā no 27.-30. jūnijam un  no 4.-7. jūlijam norisinājās aizraujošas un neaizmirstamas dienas aktivitātes “Vasaras dienas”. Lielā pieprasījuma dēļ, šoreiz tika nolemts novadīt divas nedēļas “Vasaras dienas” pēc kārtas. Priecājamies sniegt šādu iespēju bērniem. Nometne bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm , kas palīdzēja bērniem radīt neaizmirstamus atmiņu mirkļus, izbaudīt vasaru un arī iepazīt dažādas profesijas.

Katru dienu nometnē tika organizētas dažādas aktivitātes, kas nodrošināja bērniem iespēju ne tikai izklaidēties, bet arī paplašināt zināšanas profesiju pasaulē. Ikdienas dejas bija neatņemama dienas daļa, kurā bērni varēja izrādīt savas prasmes uz deju grīdas. Dejas vadīja arī mūsu Eiropas brīvprātīgā Coline.

Turklāt, nometnē bija organizētas arī dažādas radošās aktivitātes, piemēram, popiela, kur bērni izlozēja profesiju un, sadaloties komandās, veidoja priekšnesumus. Tika organizētas radošās darbnīcas kopā ar jaunieti, Anniju. To ietvaros beidojām dekoratīvo puķīti no plaukstiņām un rotaļlietu yo-yo. Bija iespēja praktizēt savas dziedāšanas prasmes ar mūsu brīvprātīgo jaunieti Sidonie. Bērni attīstīja savas iztēles un radošās domāšanas spējas, piedaloties orientēšanās aktivitātēs, kas veidoja komandas garu un savstarpējo sadarbību. Bērniem bija uzdevums – sadodoties rokās, doties uz vietējo parku, kur bija nepieciešams atrast apslēptos burtiņus, no kuriem veidojās vārds- ORNITOLOGS.

Nometne “Vasaras dienas” bija ne tikai izklaidējoša, bet arī mācību vide. Kurā bija iespējams apgūt jaunas prasmes un zināšanas. Piemēram, iespēja iepazīt tuvāk jaunu profesiju un satikt ornitologu, uzdot sev interesējošos jautājumus. Šī profesija un tās pamatdarbs izvērtās ļoti interesants pat nometnes vadītājiem un brīvprātīgajiem jauniešiem.

Nedēļas ietvaros satikām arī DJ (dīdžeju), kurš izstāstīja vairāk par savu hobiju un darba iespējām. Šī aktivitāte bija ļoti pieprasīta. Vislabāk bērniem patika spaidīt DJ pults podziņas un vēlāk nobildēties pie aparatūras kopā ar jauno un talantīgo DJ Kristeru.

Tomēr kā visinteresantāko profesiju, ko atzina bērni, bija ugunsdzēsēji. Bērni devās pie ugunsdzēsējiem, kur tika iepazīts darba inventārs un darba dienas gaitas. Darbinieki izstāstīja daudz lietas, stāstus no savas pieredzes, kas aizrāva ne tikai bērnus, bet arī mūsu brīvprātīgos un jaunatnes darbiniekus.

Nedēļas beigās veidojām kopsavilkumu ar tematisko dienu-bērniem bija uzdevums saģērbties savas sapņu profesijas tēlā. Katrs bērns gāja priekšā, stāstīja par savu izvēlēto profesiju, iepazīstināja ar darba inventāru. Priecājamies, ka mūsu bērni ir ļoti radoši, tāpēc nākotnē mūs sagaida veterinārārsti, zirgu jātnieki, traktoristi, ugunsdzēsēji un daudzi citi speciālisti.

Nometne noteikti atstās jaunas pazīšanās, neaizmirstamas atmiņas un pozitīvas emocijas ikvienam, kas piedalījās un iesaistījās.

Foto pieejami lejuplādei:

27.06.-30.06.: https://failiem.lv/u/tqmhcutms

04.07.-07.07.: https://failiem.lv/u/k68qbv36v