Šogad, no 5. – 6. jūnijam, Jaunatnes politikas īstenošana vietā “Bāka”, Salacgrīvā, Gulbenes novada jauniešu centram “Bāze”, kā Eurodesk reģionālais koordinatoram, sadarbībā ar info punktiem Vidzemē, bija prieks organizēt pasākumu – projektu nakts “Tiekamies”. Pasākumā piedalījās 35 jaunieši, jaunatnes darbinieki un Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgie no Gulbenes, Siguldas, Valmieras, Limbažu, Madonas un Cēsu novadiem. Pasākuma ietvaros jaunieši pilnveidoja savas zināšanas par Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusa, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portāla piedāvātajām iespējām, kā arī, vienojās kopīgiem mērķiem, rakstot projektus.

Projektu nakts “Tiekamies” ietvaros jaunieši piedalījās trīs aktivitātes:

  • pieredzes stāsti no Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgajiem,
  • informatīva un iesaistoša prezentācija tēmās “Kas ir PROJEKTS?” un “Erasmus + un Eiropas Solidaritātes korpusa iespējas”,
  • praktiska projekta rakstīšana grupās, apvienojot dažādu novadu jauniešu idejas un grupas mentora zināšanas.

Pasākuma dalībnieki pavadīja divas izaicinošas dienas jūras krastā, kur ģenerēja projektu idejas, kuras nakts noskaņās papildināja ar mērķiem, aprakstiem un aktivitātēm. Nākošajā rītā grupas prezentēja savus projekta plānus, kur bija domājuši gan par veselīgu dzīvesveidu, gan iekļaušanu, gan vides ilgtspēju.

Pasākuma noslēgumā jaunieši minēja, ka ieguvuši ne tikai lietderīgu informāciju, bet arī jaunus draugus, prasmes darboties komandā, jautri pavadījuši laiku un tādas atziņas kā “projektu veidošanā katrs cilvēks ir svarīgs” un “nevajag baidīties, jādodas apmaiņā”.

Projektu nakts “Tiekamies” tika organizēta ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Eurodesk Latvia finansiālu atbalstu.