30.maijā mājup, uz Franciju, devās Eiropas brīvprātīgā jauniete – Julie Lespinasse, kura Latvijā bija pavadījusi 8 mēnešus. Jauniete šeit, Gulbenē, bija ieradusies veikt brīvprātīgo darbu Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze”. Pirms došanās mājās, Julie vēl kavējās atmiņās par piedzīvoto un lūk, ko viņa domā par projektu un piedzīvoto Latvijā:

“Pēc astoņiem mēnešiem šeit, ir noslēdzies mans brīvprātīgā darba projekts Latvijā, bet kas tā bija par pieredzi!

Es tiešām piedzīvoju jaukus mirkļus šeit. Es izbaudīju aktivitāšu organizēšanu jauniešiem un laika pavadīšanu ar viņiem, izglītojot viņus par ilgtspējīgu un zaļu dzīvesveidu, atklājot franču ēdienus, spēlējot biljardu un zaudējot šajās spēlēs visbiežāk, bet tāda ir dzīve! Es arī atklāju, kas ir labs komandas darbs, visi pret mani bija jauki un radīja apstākļus, lai man būtu komfortabli, paldies visiem, mans projekts jauniešu centrā “Bāze” bija aizraujošs. Īpašs paldies projektu vadītājai – Leldei Vilkai par visu, ko darīja manā labā, bez viņas šis projekts būtu bijis citādāks.

Es arī veicu citas aktivitātes ārpus Bāzes, piemēram, vadīju franču valodas nodarbības. Es ļoti novērtēju iespēju mācīt citas valsts cilvēkiem franču valodu, kā laikā es sapratu, ka manu dzimto valodu nav nemaz tik vienkārši iemācīties. Es arī izbaudīju iespēju piedalīties volejbola treniņos. Man ļoti patika trenēt mazās meitenes, spēlēt volejbolu un es darīju visu, ko vien varēju, lai viņas attīstītu savas prasmes un piedzīvotu jautrus mirkļus. Tā bija brīnišķīga pieredze!

Lai arī daži mirkļi projekta laikā bija sarežģītāki, īpaši ziemas laikā, jo es nebiju gatava tādam laikam – tumšam un aukstam, un es to nevēlētos piedzīvot atkal, bet kopumā mans projekts bija baudāms. Es satiku dažādus cilvēkus, atklāju Latvijas kultūru caur dažādiem nacionāliem un tradicionāliem pasākumiem, latviešu dejas, ēdienu (īpaši zupas un ķiploku grauzdiņus). Es izbaudīju iespēju ceļot pa Latviju un Baltijas valstīm. Iepriekš es maz zināju par šo Eiropas daļu un tas bija jauki to atklāt! Es noteikti atgriezīšos, lai apmeklētu jaunas vietas.

Šīs ir beigas vienai nodaļai, un es dodos mājās pie savas ģimenes, draugiem. Man pietrūks daudzu lietu, bet es nekad neaizmirsīšu šo brīvprātīgā darba pieredzi un vienmēr paliks man atmiņā. Varbūt kādu dienu es atgriezīšos. Es jauniešiem es vēlos teikt: ja jums ir iespēja doties brīvprātīgajā darbā uz kādu citu valsti ilgtermiņā, tas dariet to! Tā ir unikāla pieredze caur ko mēs pilnveidojamies un mācāmies daudz jauna paši par sevi. Manuprāt, brīvprātīgais darbs, tas ir labākais veids, kā paplašināt savu redzesloku un apzināties savus limitus.

Atā, Latvija, man Tevis pietrūks!”

 

* Projekts “Green Human Growth project for action” tiek realizēts Eiropas Solidaritātes korpusa ietvaros. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.