Pirms divām nedēļām mājās no Grieķijas atgriezās Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” sturktūrvienības Stradu jauniešu centra jaunatnes darbiniece Agneta un aktīva Gulbenes novada jauniete, vairāku mācību uzņēmumu dibinātāja, GNJC “Bāze” brīvprātīgā un Gulbenes novada jauniešu domes biedre un idejas īstenotāja – Elizabete Brūniņa. Meitenes Grieķijā pavadīja vienu nedēļu, kurp devās, lai piedalītos projektā “Sail with Social EntrepreneurSHIP” ar mērķi, lai uzzinātu ko jaunu par sociālo uzņēmējdarbību, smeltos pieredzi un jaunas idejas, kā arī dalītos ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā.

Par to, kā meitenēm veicās projektā, stāsta Elizabete, kura pirmo reizi devās šāda veida projektā: “Pirms divām nedēļām devos projektā uz Grieķiju, Thessaloniki. Tēma projekta centrā bija sociālā uzņēmējdarbība. Šajā projektā devos caur Gulbenes novada jauniešu centru “Bāze”. Viena lieta, ko uzreiz vēlos minēt, bija lieliskā komunikācija ar GNJC “Bāze” komandu. Visas neskaidrības saistībā ar projektu un ceļošanu momentāli tika noskaidrotas un problēmas atrisinātas!

Šis bija mans pirmais projekts, kurā braucu bez lielas komandas, kas pašā sākumā man sagādāja raizes. Uz Grieķiju devos kopā ar jaunatnes darbinieci Agnetu. Tiesa, pirms brauciena nedaudz bijām pazīstamas, taču projekta laikā iepazināmies daudz, daudz labāk. Ne velti ir teiciens, ka ceļojumos otru cilvēku redzi patiesībā, jo nākas saskarties ar nogurumu, aizkaitināmību, neizpratni, prieku un citām emocijām. Ceļojuma laikā sapratāmies ļoti labi un ne reizi nesastrīdējāmies, kas ir lieliski! Grieķijā pavadījām septiņas dienas, iepazīstoties ar vietējo kultūru, jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem, baudot lieliskus grieķu tradicionālos ēdienus un dzērienus, taču visa pamatā, mācoties par sociālo uzņēmējdarbību.

Šis projekts pilnveidoja manu angļu valodu, palīdzēja izkāpt no komforta zonas, iemācīja daudz jaunas lietas par sociālo uzņēmējdarbību, sabiedrību un citiem tematiem. Ir grūti tā īsi sakopot visas prasmes, ko pilnveidoju projekta laikā, bet to bija daudz! Šajā projektā bija arī daudz brīvā laika, kas rezultējās ar to, ka mums bija laiks vietējo vietu apskatei, mesties jaunās avantūrās, komunikācijai ar citiem projekta dalībniekiem, un nodoties arī citām brīvā laika aktivitātēm. Kad nedēļa gāja uz beigām, bija nedaudz skumji, ka jāatgriežas mājās, jo projektu izbaudīju un ieguvu jaunus draugus. Par došanos uz Grieķiju sapņoju jau ilgi un tas beidzot piepildījās! Iesaku ikkatram iesaistīties projektos un apceļot dažādas valstis!”

Projekta “Sail with Social EntrepreneurSHIP” aktivitātes tika finansētas ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkādu iespējamo izlietojumu.