Vai zini, ka 22.aprīlī atzīmē Zemes dienu?

Te nedaudz no vēstures, kad un kāpēc to aizsāka atzīmēt: “Pirmā Zemes diena 1970. gadā tiek uzskatīta par mūsdienu vides aizsardzības kustības sākumu, kad aptuveni 10% no ASV populācijas pirmo reizi izgāja ielās, lai protestētu pret pastāvošo vienaldzību pret vides piesārņojumu.
Zemes diena bija ASV sabiedrības vienota reakcija uz vides problēmu saasināšanos – smogu, naftas noplūdēm un upju piesārņojumu, kas no tā burtiski spēja aizdegties. Reaģējot uz pirmo Zemes dienu 1970.gadā un izveidojot ASV Vides aizsardzības aģentūru (EPA), tika pieņemti ievērojami vides likumi, kurus drīz pārņēma arī daudzas citas valstis.
Zemes dienai joprojām ir liela starptautiska nozīme, piemēram, šajā dienā 2016. gadā stājās spēkā Parīzes nolīgums.” *

*Informācijas avots – Pasaules Dabas Fonda mājas lapa.

Vizuālos materiālos sagatavojusi Eiropas brīvprātīgā jauniete Julie no Francijas, kura sava projekta* ietvaros aktuālizē ilgtspējīgas attīstības un zaļas domāšanas tematu.

 

Projekts “Green Human Growth project for action” tiek realizēts Eiropas Solidaritātes korpusa ietvaros. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.