Oktobrī sākām, bet novembrī noslēdzām pasākumu ciklu “Otra tāda nav!”, kā ietvaros tika organizētas četras “T-kreklu dizaina darbnīcas”. Šī pasākumu cikla mērķis bija informēt jauniešus par ilgtspējīgu un zaļu dzīvesveidu, to veicinot caur t-kreklu darināšanas darbnīcu, kā laikā katram no dalībniekiem bija iespēja dot otru elpu savam t-kreklam, pilnveidojot tādas prasmes kā gleznošana, dizaina izstrāde, līdzdalība, komandas darbs u.c.

Darbnīcas vadīja Egija Kliesmete, kura ir zīmola “Cibric” radītāja. Egija veido unikālus dizainus apģērbam un realizē savas idejas sietspiedes tehnikā, taču darbnīcās, Egija izaicinot sevi, piedāvāja jaunu apģērba apdrukas tehniku – linogriezuma tehniku. Linogriezums ir viena no klasiskajām grafikas tehnikām, kas būtībā ir kokgriezuma veids, kur linolejs (kas dažkārt tiek piestiprināts pie koka virsmas) tiek izmantots kā reljefā virsma. Skice tiek izgriezta linoleja virsmā ar smalku asu nazīti, V-veida kaltu, vai cita veida kaltiņiem, pie kam izgriežot attēlu ir jāatceras, ka nospiežot uz papīra tas būs spoguļattēlā. Linoleja loksne ar rullīša palīdzību tiek noklāta ar krāsu un nospiesta uz papīra vai auduma. Pašu nospiešanas procesu var izdarīt ar rokām, vai ar preses palīdzību.

Četru darbnīcu ietvaros, kas notika Tirzas pamatskolā, Stradu pagasta jauniešu centrā “Ligzda”, Lejasciema jauniešu centrā “Pulss” un Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze”, tika apdrukāti gan t-krekli, gan auduma maisiņi, gan arī kopīgi izstrādāts karogs. Šāda kopīga darbošanās, bija jauniešiem ļoti noderīga, ne tikai tāpēc vien, ka, lai vērstu jauniešu uzmanību tam kā varam domāt ilgtspējīgāk un zaļāk, piešķirot ‘otru elpu’ apģērbiem, bet arī parādītu, cik daudz dažādu iespēju jauniešiem ir, kā savas idejas var realizēt. Darba procesā jaunieši viens otru atbalstīja un ne mazāk svarīgi ir pieminēt, ka ļoti vērtīgi bija tas, ka šajās darbnīcās apvienojās dažāda vecuma jaunieši, kuri savā starpā komunicēja un viens otram sniedza padomus, kā arī izdomāja oriģinālus dizaina risinājumus. Šādas darbnīcas sniedz ne tikai konkrētas zināšanas vai konkrētu darba rezultātu, bet arī iedvesmu, jo jaunieši diskutē arī par daudzām citām lietām un iespējamām aktivitātēm, ko viņi vēlētos apmeklēt vai paši organizēt nākotnē.

Šo pasākumu ciklu sākām kampaņas “Time To Move” ietvaros, taču dēļ valstī noteiktajiem ierobežojumiem, noslēdzām tikai novembra nogalē. Liels prieks, ka, lai arī ierobežotā skaitā, tomēr bija iespēja organizēt šīs aktivitātes klātienē, jo tām ir cita burvība, kā arī atdeve un atgriezeniskā saite no jauniešu puses arī ir daudz lielāka.

*Aktivitāte notika kampaņas “Time To Move” ietvaros ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Eurodesk Latvia finansiālu atbalstu.