Ir prieks par katru uzņēmīgu un drosmīgu jaunieti, kurš/kura vēlas sevi izaicināt gūt jaunu pieredzi un realizēt savus sapņus. Prieks dalīties ar gulbenietes – Laimas Pustes sen lolotā sapņa, par došanos brīvprātīgajā darbā, īstenošanos.

Te neliels ieskats, ko Laima pati raksta par savu pieredzi brīvprātīgajā darbā un došanos uz Ziemeļīriju:

“Sveiki visiem! Mani sauc Laima, varbūt kāds no jums atceras mani no kopīgiem pasākumiem jauniešu centrā “Bāze”, lai gan jau pagājis kāds laiciņš, bet domāju, ka lielākā daļa, tomēr mani nepazīst. Skolas laikā daudz laika pavadīju “Bāzē”, kur iepazinu brīvprātīgo darbu, un tagad, vairākus gadus vēlāk, devos uz jauniešu centru “Bāze”, lai vienotos, ka jauniešu centrs kļūst par manu nosūtītājorganizāciju, lai varētu doties piepildīt sen loloto sapni.

 

Brīvprātīgais darbs, dod iespēju tuvāk iepazīt jaunu kultūru, vienlaikus darot vērtīgu un interesantu darbu. Es izvēlējos šo projektu Ziemeļīrijā, jo tas apvienoja manu interesi par dabu un vēsturi.

 

Kopumā mani darba pienākumi aptver visas dārza daļas, visus darāmos darbus. Es gan stādu, roku, ravēju, gan izmantoju dārza tehniku. Šobrīd notiek aktīva dārzu sagatavošana ziemas periodam, pat ņemot vērā, ļoti maigo klimatu, daudzi augi ir jāpārvieto no dobēm uz siltumnīcām pārlaist aukstumu. Ir īstais laiks stādīt kokus un rododendrus, apgriezt puķes un krūmus, iestrādāt kompostu augsnē.

 

Viens no pēdējo nedēļu lielākajiem darbiem ir bijis siltumnīcas siltināšanas projekts. Tiek izmantota burbuļplēve, ar ko nosedz sienas un nostiprina to pār stieplēm, lai siltinātu griestus, mērķis ir panākt, lai siltumnīcā paaugstinātu temperatūru par pāris grādiem un samazinātu temperatūras strauju kritumu vakarā. Šajā siltumnīcā tiek pārvesti augi no itāļu dārza muižas. Reizi 5-8 gados, augi tiek pilnībā izcelti no dobēm, lai atjaunotu augsni un rekonstruētu stādījumu rakstu.

 

Esmu pavadījusi šeit jau gandrīz divus mēnešus un esmu ļoti priecīga, ka izvēlējos tieši šo projektu. Katru dienu man ir iespēja darīt ko jaunu un interesantu un mani kolēģi ir ļoti pretimnākoši un gādīgi.

 

Tā kā vieta, kur dzīvoju, ir nedaudz nomaļa, tad priecājos, ka nedzīvoju viena. Šeit dzīvo arī otrs brīvprātīgais Matejs no Slovākijas. Viņš strādā kopā ar reindžeriem, kas atbild par pieguļošajām teritorijām – uzskaita migrējošos putnus, apkaro invazīvos augus, apseko kokus un rūpējas par Strangford lock (neliels jūras līcis ar šauru savienojumu ar jūru). Šobrīd plānojam doties apciemot citus Ziemeļīrijas brīvprātīgos un vairāk iepazīt vietu, kur esam nonākuši.”

Neliels ieskats foto galerijā, par Laimas pieredzi brīvprātīgajā darbā Ziemeļīrijā.

Tā par savu pieredzi stāsta Laima, kura 5.septembrī devās uz Ziemeļīriju, lai nepilna gada laikā gūtu jaunu pieredzi, realizētu savu sapni par brīvprātīgo darbu, palīdzētu uzņemošajai organizācijai, iepazītu jaunu kultūru, tradīcijas un cilvēkus.