Vasaras sezona Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” struktūrvienībā Rankas pagasta jauniešu iniciatīvas centrā “B.u.M.s.” noslēdzās ar kārtīgu Bumu! No 16.augusta līdz 20 augustam 12 Gulbenes novada jaunieši, vecumā no 13 līdz 18 gadiem piedalījās nometnē* “NeBaiļu faktors”, kuras ietvaros apguva pirmās palīdzības iemaņas un mācījās par izdzīvošanu mežā – Kā atrast ceļu mājup? Ko drīkst un ko nedrīkst lietot pārtikā? No kā mežā ir jāuzmanās? Šīs nodarbības jauniešiem vadīja skolotāja Liene Lorence. Un, tomēr, šo prasmju apgūšana bija tikai maza daļa no nometnes laikā piedzīvotā.

 

Nometnes ietvaros jaunieši veidoja savu “NeBaiļu faktoru”. Caur ideju ģenerēšanu, izmantojot neformālās izglītības metodes, caur piedzīvojumu gara izjušanu, iedvesmas meklēšanas braucienā uz Valmieras stāvo krastu sajūtu parka takām kokos, caur grupu darbiem ar “izlaušanās istabas” elementiem, jaunieši veidoja posmus savai “NeBaiļu faktora” noslēguma spēlei.

Nometne kopumā veicināja arī jauniešu fizisko sagatavotību, veselību un iekļaujošu sabiedrību. Kopīgi tika pievarēts pārgājiens 13 km garumā ar nakšņošanu teltīs – mežā, izspēlēta Peintbola spēle PB “Mežs” laukumā un ik dienas jaunieši, caur mazām un lielām aktivitātēm, apguva kopā būšanas spēku un to, ka atšķirīgais teju katru reizi ir kaut kas īpašs un novērtējams.

 

*Nometne notika Gulbenes novada pašvaldības izsludinātā Valsts izglītības satura centra programmas “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” konkursa ietvaros.