Neviens nepazuda Kalnī, nē, tas ir nomentes nosaukums, kas norisinājās jūlija nogalē – no 26.jūlija līdz 30.jūlijam, projekta “No jauna kopā būt” ietvaros, Galgauskas pagastā. Nometne “Pazudis Kalnī” notika jau otro gadu sadarbībā ar Zemessardzes 25.kājnieku bataljonu. Pēc iepriekšējā gada atsauksmēm no jauniešiem un arī pavasarī veiktās aptaujas, kāda veida aktivitātēs jaunieši vēlētos piedalīties, tika izlemts par atkārtoti rīkotu šāda veida nometni. Šīs nometnes laikā jaunieši apguva ļoti daudz praktisku zināšanu, par to kā izdzīvot mežā, kā sniegt pirmo palīdzību, kā orientēties mežā, pašaizsardzības pamatus, tāpat arī guva informāciju par darbu zemessardzē un par ugunsdzēsēju ikdienu. Jaunieši mācījās strādāt komandā, caur dažādām neformālās izglītības metodēm, mācījās darot, uzlaboja savas komunikācijas spējas un veidoja jaunus kontaktus.

Šīs nometnes laikā jauniešiem bija iespēja ne tikai gūt kādas specifiskas zināšanas, bet arī piedzīvot ko nebijušu, neaizmirstamu piedzīvojumu, kad bija jāpārvar bailes, jāprot strādāt nelielā komandā. Viens no izaicinošākajiem uzdevumiem jauniešiem bija patrulēt naktī uz maiņām, lai saprastu kā tas ir, vērot, dzirdēt, saprast, būt vienotiem un disciplinētiem. Jā, šī nometne bija ne tikai par piedzīvojumiem, bet arī par sevis izaicināšanu, disciplīnu, par sava rakstura audzināšanu.

Ik vakaru pēc nodarbībām notika arī dienas izvērtēšana, kur jaunieši izteica savas domas par aizvadīto dienu, pārrunāja piedzīvoto, ko jaunu uzzināja un apguva, kā arī ieteica idejas, kā uzlabot vidi un atmosfēru.

Nometne bija par piedzīvojumiem, par neaizmirstamiem kopā būšanas mirkļiem, un viens no tādiem, ko jaunieši atceras, bija arī izklaides vakars ar peintbola spēli. Sākotnēji var šķist, ka šī spēle ir tikai par izklaidi, bet nebūt ne, jaunieši šīs spēles laikā arī mācījās, gan strādāt komandā, gan sadarboties, gan būt vērīgiem un koncentrēties uz uzdevumu.

Pēc nometnes jauniešiem tika lūgts arī dalīties pārdomās par piedzīvoto, aizpildot elektronisko aptaujas veidlapu. Šajās atbildēs jaunieši ieskicēja, ka pēc dalības nometnē guvuši motivāciju celties agrāk, kāds atguvis motivāciju skriet un nodarboties ar sportu, jo ik rītu nometnē bija rīta krosiņš pirms stāšanās ierindā. Tāpat arī jaunieši atzīmē, ka viņiem patikusi šāda veida piedzīvojumu nometne, kas liecina par to, ka šāda veida nometnes ir nepieciešams organizēt arī turpmāk.