Laika posmā no 24. maija līdz 28.maijam Eiropā tika atzīmēta Eiropas Jaunatnes nedēļa ar saukli “Mūsu nākotne mūsu rokās”. Eiropas Jaunatnes nedēļa tiek atzīmēta reizi divos gados un šogad Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze” sadarbībā ar Eurodesk Latvija un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru organizēja divus pasākumus – erudīcijas spēli “ES pieDALOS”, kopā pulcinot 25 dalībniekus no Gulbenes, Rūjienas, Alūksnes, Aizkraukles un Siguldas novadiem.

Savukārt, otrs pasākums “Par zaļu vēl zaļāks” notika 3.jūnijā Facebook tiešraidē, aktualizējot tādas tēmas kā vides ilgtspēja un zaļš dzīvesveids. Pasākuma laikā uz četrām neformālām sarunām Vecgulbenes muižas parkā pie Anitas Birznieces ieradās četri novadnieki – Tīna Žmuida, Jānis Barinskis, Elizabete Brūniņa un Inga Kadile, kuri dalījās savā pieredzē par to kā mēs ikviens varam veicināt zaļu dzīvesveidu savā ikdienas un darba dzīvē, un pasākuma ietvaros iestādīja 5 rožu krūmus kā pamudinājumu tam, ka ikviens var līdzdarboties un iesaistīties savas apkārtējās vides sakopšanā, uzlabošanā.

Bildes no 3.jūnija pasākuma: https://ej.uz/Par_zalu_vel_zalaks

Pasākums tika organizēts ar Eurodesk Latvija un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansiālu atbalstu Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros.