Cik daudz jūs zināt par Eiropas Jaunatnes mērķiem un kas par tiem ir dzirdēts? Šis bija viens no pirmajiem jautājumiem, ko erudīcijas spēles “ES pieDALOS” dalībniekiem uzdeva spēles vadītāja Jana Kalniņa. Spēli, kas notika 2021.gada 26.maijā, plkst. 17:00, Microsoft Teams platformā, Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros organizēja Eurodesk Vidzemes reģionālais koordinators – Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze” sadarbībā ar Eurodesk Vidzemes reģiona informācijas punktiem – Aizkrauklē, Alūksnē, Siguldā un Rūjienā.

Spēles laikā uzsvars tika likts uz 6 no 11 Eiropas Jaunatnes mērķiem: Eiropas Savienības saikne ar jauniešiem; Jaunatnes organizācijas un Eiropas programmas; Iekļaušana sabiedrībā; Telpa un līdzdalība visiem; Lauku jauniešu attīstības veicināšana; Ilgtspējīga un zaļa Eiropa.

Kopā pasākumā piedalījās piecas komandas no iepriekš minētajiem novadiem, katrā komandā apvienojot četrus jauniešus un jaunatnes darbinieku. Spēles dalībniekiem bija jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem. Bija gan Kahoot viktorīna, gan radošais uzdevums – kopā ar savu komandu jāizstrādā projekta ideja, bija arī jāsagatavo divi jautājumi par 3. un 9. Eiropas Jaunatnes mērķi citām komandām. Spēles iznākums veidojās no tā, cik katrs dalībnieks pats zināja – individuālajām zināšanām, gan komandas darba un līdzdalības. Vēl spēlē bija uzdevums – komandām bija jāizveido vides objekts, kas atspoguļotu 10.Eiropas Jaunatnes mērķi – Ilgtspējīga zaļā Eiropa, un jāiesūta fotogrāfijas ar gala rezultātu. Komandām spēles laikā bija jāprezentē savs mājas darbs, bet pārējās komandas vērtēja objekta oriģinalitāti un atbilstību 10.Eiropas Jaunatnes mērķim. Mājas darba laikā jaunieši kopā ar jaunatnes darbiniekiem radīja dažādus objektus un kompozīcijas, kas ir tikai sākums iecerei, ka arī citviet varētu tikt šāda iniciatīva realizēta.

Spēlē uzvaru izcīnīja Aizkraukles komanda un kā uzvarētāji iegūst lielizmēra spēli “Zibsnis”, bet pārējie spēles dalībnieki kā veicināšanas balviņas saņems apdrukātas krūzītes.

 

Pasākums tika organizēts ar Eurodesk Latvija un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansiālu atbalstu Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros.