Šajos neparastajos laikos arī netradicionāli risinājumi tradicionālam pasākumam. Par ko ir stāsts? Par pasākumu “Gada atsitiens”, kas līdz 2021.gadam tika organizēts janvārī un vairākus gadus pēc kārtas notika Gulbenes kultūras centrā. Šoreiz pasākums notika attālināti un laureāti septiņās nominācijās tika paziņoti speciālizlaidumā “Gada atsitiens 2020” video formātā Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” youtube kanālā.

Gada atsitiens ir Gulbenes novada jauniešu balvu pasniegšanas ceremonija, kā ietvaros tiek noskaidrots, kas Gulbenes novada jauniešiem bijis aktuāls iepriekšējā gadā, kas viņus satraucis, kādi cilvēki un organizācijas iedvesmojuši, kuri no jauniešiem gada laikā sevi parādījuši citā gaismā un guvuši savu vienaudžu atzinību. Kā tas viss tika noskaidrots? Pirmajā balsošanas kārtā – aizpildot aptaujas veidlapu internetā vai papīra formā, ikvienam bija iespēja izvirzīt nominantus piecās no septiņām nominācijām. Otrā balsošanas kārta notika facebook.com un vienu dienu varēja balsot arī instagram.com, par trīs nominantiem katrā nominācijā, kas bija vairākkārt pieminēti 1.balsošanas kārtā. Taču galu galā, fināla rezultāti veidojās ne tikai no 2.balsošanas kārtā iegūtajiem rezultātiem sociālajos tīklos, bet tos ietekmēja žūrijas vērtējums un vienā no nominācijām tika piesaistīta arī neatkarīgā žūrija. Ar balsošanas sistēmu var iepazīties facebook.com Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” izveidotā pasākuma “Gada atsitiens 2020” ierakstā par 2.balsošanas kārtas atklāšanu.

Sveicam visus “Gada atsitiens 2020” laureātus!

  • “Gada jaunietis” – Andriana Vasiļjeva
  • “Paraugs jauniešiem” – Anna Žīgure
  • “Gada jaunietis sportā” – Artūrs Filips Igaviņš
  • “Gada izaicinājums” – Gulbenes novada Izglītības pārvalde saņem balvu par izaicinājumu “attālinātā mācīšanās”
  • “Gada notikums” – BVG (jauniešu auto klubiņa/apvienības “Budžeta vāģi Gulbenē”) izveide
  • “Gada plecs” – Latvijas Republikas Zemessardzes 25.kājnieku bataljons
  • “Jaunietis jauniešu centrā”: JIC “B.u.M.s.” – Alise Anete Apsīte; JC “Bāze” – Gerda Gabriela Gusāre; JC “Pulss” – Dans Daniels Jansons; JC “Ligzda” – Vairis Boldāns

Sveicieni arī visiem pārējiem “Gada atsitiens 2020” nominantiem, novēlam neapstāties un sasniegt arvien jaunas virsotnes!

Pasākums šoreiz notika attālināti, lai gan līdz pat pēdējam mirklim cerējām, ka jaunieši varēs tikties un apmeklēt pasākumu “Gada atsitiens 2020” klātienē. Jāatklāj, ka speciālizlaidums “Gada atsitiens 2020” tapa jau no janvāra, tā tapšanā galvenokārt iesaistījās jaunatnes darbinieki, atbalsta personas un vietējie jaunieši, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Tāpēc vēlamies teikt lielu paldies visiem iesaistītajiem, jauniešiem un atbalsta personām, kuri iesaistījās reportāžu tapšanā – Lindai Ļaperei, Līvai Kampei, Edijam Frīdenbergam, Renāram Biezajam, Jānim Stībelim, Aivim Bašķeram. Tāpat arī lielu paldies vēlamies teikt vakara, šajā gadījumā speciālizlaiduma, vadītājam – Laurim Zalānam, kā arī paldies visiem īpašajiem speciālizlaiduma viesiem, kuri sūtīja sveicienus nominantiem, starp kuriem bija Gulbenes novada priekšsēdētājs Normunds Audzišs un Gulbenes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards, kā arī Latvijā un pasaulē zināmi cilvēki – Markus Riva, Reinis Ošenieks, Viktors Blūms, grupa “Carnival Youth”. Šis pasākums nevarētu notikt arī bez atbalstītājiem – paldies Gulbenes novada pašvaldībai, Kantes krogs un kafejnīcai Rodi, veikalam “Laima”, SIA “Skrīveru saldumi”, biedrībai “Nāc un Tusē”. Paldies arī SIA “SLB”, Agnetai Bordānei, SIA “RWW”.

Ja neredzēji speciālizlaidumu “Gada atsitiens 2020”, tad tev vēl ir iespēja to izdarīt: ej.uz/GA_specializlaidums