Kāpēc citādāks rudens brīvlaiks? Jo jauniešu centri tāpat kā citas iestādes vairākas savas iecerētās aktivitātes atcēla. Taču ar visiem valstī noteiktajiem ierobežojumiem, jauniešu centros rudens brīvlaika nedēļā notika vairāki pasākumi. Jauniešu centrā “Bāze” jauniešiem otrdienā tika piedāvāta iespēja izveidot sejas maskas Alises no @ruduu pavadībā. Pasākumā piedalījās gan zēni, gan meitenes, kuri paši sev veidoja sejas maskas no piedāvātajiem materiāliem. Šajā pasākumā jaunieši varēja gan radoši izpausties, gan bija trenēt pacietību, jo šis uzdevums nebija nemaz tik vienkāršs. Pēc tam pēcpusdienā jauniešiem bija iespēja skatīties filmu. Trešdienā, 21.oktobrī, notika Orientēšanās pasākums, kuru organizēja Ričards no Gulbenes novada jauniešu domes. Orientēšanās laikā jauniešiem bija jāatrod dažādi objekti/vietas Vecgulbenes muižas apkārtnē, kur bija paslēpti 7 burti. Kad visi burti bija atrasti, no tiem bija jāizveido vārds. Taču no sākuma, lai tiktu pie lapas ar objektu/vietu fotogrāfijām, kur bija paslēpti burti, bija jāatrisina daži uzdevumi. Vakarā notika “Eksperimenti virtuvē”. Šoreiz jaunieši eksperimentēja un gatavoja cīsiņus mīklā un biezpiena pončikus. Starpcitu, “Eksperimenti virtuvē” notiek katru trešdienu plkst. 17:00, kur var piedalīties jaunieši gan bez, gan ar ēst gatavošanas priekšzināšanām. Ceturtdienā Kristaps Teicis Gulbenes jauniešus iepazīstināja ar Slackline sporta veidu – kas ir lielisks balansa un koordinācijas treniņš, kas palīdz uzlabot līdzsvaru gan ķermenī, gan prātā, radot izaugsmi ikvienā ikdienas aktivitātē. Vairāk par šo sporta veidu Latvijā lasi šeit: http://slackline.lv/hello-world/ .

Jauniešu centrā “Pulss” rudens brīvlaikā bija iespēja spēlēt galda spēles, krāsot mandalas, veidot Helovīnu maskas.

Jauniešu centrā “Ligzda” jaunieši brīvlaikā piedalījās “Pieredzes stāstu” pasākumā, kurā  Sindija Bokāne – Uzņēmēja & IG trenere, radoša personība dalījās pieredzē un ieteikumiem Instagram pasaulē. Otrdien jaunieši uzsāka Helovīnu pasākuma scenārija izstrādi, kuru arī paši organizēs 30.oktobrī. Savukārt 23.oktobrī jauniešiem bija iespēja iepazīties to, kas ir Disku golfs.

Jauniešu iniciatīvas centrā “B.u.M.s.” visu nedēļu jauniešiem bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku jauniešu centra telpās, izmantojot centra piedāvātās iespējas un gatavot dekorācijas “Apsēstajam pagrabam”. Savukārt sestdienā visu Gulbenes novada jauniešu centru darbinieki kopā ar novada jauniešiem piedalījās “Klases vakarā” Helovīnu noskaņās, kas notika Rankas pagasta jauniešu iniciatīvas centrā “B.u.M.s.”, kura laikā jaunieši pabeidza veidot un uzstādīt dekorācijas “Apsēstajam pagrabam” un pēc tam daži drosmīgie arī izmēģināja iespēju –izpildīt uzdoto uzdevumu un tikt laukā no pagraba.

Rudens brīvlaiks jauniešu centros ir aizvadīts, vēl tikai Helovīnu pasākumi un tad jau novembris klāt. Kāds būs novembra plāns? Seko līdzi nākamajās publikācijās.

Foto no rudens brīvlaika pasākumiem jauniešu centros: https://failiem.lv/u/tpnpd8ut

27.10.2020.