Pēdējā augusta nedēļā jauniešu centrā “Bāze” ik dienas bija patīkama kņada, pieskandinātas telpas ar bērnu un jauniešu balsīm no rīta līdz vakaram, smiekli, dejas un spēles “Bāzes” pagalmā. Īsāk sakot, augusta izskaņā bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem bija iespēja piedalīties “Vasaras dienu” aktivitātēs.

Tā patiesi bija viena varen aktīva nedēļa, ar dažādiem interesantiem uzdevumiem, dejām, spēlēm, vēlreiz dejām, teātra uzvedumiem, konkursiem, sporta aktivitātēm, izzinošo ekskursiju.

Katras dienas sākumā, lai iesildītos jaunajai dienai un uzņemtu pozitīvo enerģiju, bērni kopā ar jauniešu centra darbiniekiem un brīvprātīgajiem jauniešiem dejoja vairākas dejas, pēc tam spēlēja dažādas spēles. Kad visi bija iesildījušies, tad sekoja uzdevumi komandās, radošās darbnīcas, konkursi.

Pirmajā dienā bērni zīmēja savu “Sapņu pasauli” un pēc tam to prezentēja. Pirmā diena bija ne tikai iepazīšanās diena vienam ar otru, bet arī ar jauniešu centra telpām.

Otrajā dienā “Vasaras dienu” dalībnieki radošajās darbnīcās veidoja rotas no makaroniem un svētku kalendārus, zīmēja apsveikumu “Bāzes” pagalmā uz asfalta 25.augusta jubilārei – Valērijai, bet pēc tam, veidoja galvas rotas no spalvām un krāsoja sejas, lai pārvērstos par indiāņiem un dotos cīņā.

Diena Nr.3 tika aizpildīta ar orientēšanās aktivitātēm un pēcpusdienā bērni skatījās multfilmu “Mazais princis” un kā jau kino piederas, bija arī popkorns. Taču šoreiz tā nebija parasta multfilmas skatīšanās, jo tika organizēta arī neliela viktorīna par multfilmā redzēto un dzirdēto. Un secinājums – bērni ievēro un atceras ļoti daudz detaļu.

Ceturtās dienas pirmajā daļā bērni piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs. Bērniem komandās bija jāpaveic dažādi uzdevumi, piemēram, ar tenisa bumbām bija jāpārvieto lielā gumijas bumba, bija jāvelk virve un jālec ar maisiem. Vēl bija aktivitāte, kurā bērniem bija jākoncentrējas, jāklausās un jāuzticas savam pāriniekam – viens dalībnieks ar aizsietām acīm gāja tur, kur otrs viņam teica.

“Vasaras dienu” noslēdzošajā dienā Nr.5 dalībnieki devās nelielā ekskursijā pa Vecgulbenes muižas apkārtni, kur viņiem bija jāpaveic daži uzdevumi un jāklausās stāsti, ko brīvprātīgie jaunieši (“Vasaras dienu” palīgi) bija izdomājuši/izlasījuši par Balto pili, par Sarkano pili, par baroniem un Vecgulbenes muižas parku. Daļa stāstu bija izdomāti, taču daļa bija patiesi fakti. Piemēram, viena no izdomātajām leģendām bija par meteorītu, kas uzkritis uz Baltās pils jumta, kā rezultātā aizdedzies jumts. Protams, ka bērni nojauta, kuras bija izdomātās leģendas. Un kā izrādās, daži bērni arī paši varēja izstāstīt kādus patiesus vēstures faktus. Dienas otrajā daļā pēc piknika, bērniem bija iespēja piedalīties divās radošajās darbnīcās – veidot ‘Kendamas’ no plastmasas pudelēm un taisīt ziepes no pašu izvēlētām sastāvdaļām. Bet “Vasaras dienu” nedēļas pēdējā aktivitāte bija teātris – bērni pa komandām bija iestudējuši vairākas visiem zināmas pasakas un pēc tam pa grupiņām rādīja savu versiju.

Augusta “Vasaras dienas” bija atšķirīgas no jūnija/jūlija “Vasaras dienām”, ar to, ka lielāko daļu no aktivitātēm organizēja Rolands (jaunietis, kurš augustā strādāja jauniešu centrā “Bāze”), ar jauniešu centra darbinieku un brīvprātīgo jauniešu atbalstu. Šī “Vasaras dienu” nedēļa izvērtās tik ļoti atraktīva un interesanta pateicoties visai komandai, tajā skaitā arī brīvprātīgajiem jauniešiem – “Vasaras dienu” palīgiem – Agnesei, Ričardam, Gerdai, Jānim, Denisam, Ancei, Andai, Ermīnam, Normundam, Andrianai, Lindai, Sendijai, Valērijai, Diānai, Aivim, Dāgam, Patrikam. Paldies jāsaka vecākiem, kuri sagādāja našķus bērniem, un vienkārši par atbalstu, novērtējumu un labiem vārdiem. Bet vislielākais paldies bērniem, kuri iesaistījās aktivitātēs un padarīja šo nedēļu par tik atraktīvu laiku mums visiem kopā.

Foto no augusta “Vasaras dienām”: https://failiem.lv/u/gx8ygqfm

30.08.2020.