Viena jautra un piedzīvojumiem bagāta “Vasaras dienu” nedēļa ir noslēgusies.

Pirmajā dienā “Vasaras dienu” dalībnieki iepazinās ar jauniešu centra “Bāze” telpām un piedāvātajām iespējām, izveidoja “Vasaras dienu” karogu, izdomāja dziesmu, jaunas dejas un dalījās ar idejām, kādās aktivitātēs labprāt iesaistītos.

Otrajā dienā, lai iepazītos vēl labāk, dalībnieki zīmēja viens otra portretu. Darbojoties komandās, dalībniekiem bija jāizdomā noteikumi, kurus paši būtu gatavi ievērot “Vasaras dienu” laikā, kā arī bija jāuzzīmē “Bāzes” karte. Dienas otrajā daļā notika orientēšanās aktivitātes. No sākuma, lai varētu iegūt lapu ar fotoattēliem, kuri jāatrod, “Bāzes” iekštelpās komandām bija jāizpilda 5 uzdevumi, kurus izpildot varēja uzzināt vienu burtu. Kopumā no pieciem burtiem vajadzēja atminēt paroli, lai tiktu nākamajā kārtā – pildīt foto orientēšanās uzdevumus. Varēja nopelnīt arī papildpunktus, atnesot dabas materiālus, izmantojot pēc iespējas vairāk alfabēta burtu, piemēram, akmens, čiekurs, lapa, utt.

Trešā diena bija veltīta multfilmām – bija viktorīna par multfilmām, kur dalībniekiem komandās bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par multfilmu varoņiem, mūziku. Notika arī “Vasaras dienu” teātris – dalībnieki komandās vienojās par to, kādas multfilmas fragmentu rādīs, izdomāja sev tērpus/maskas, kuras palīdzēja izveidot/uzzīmēt brīvprātīgie jaunieši, un tad katra komanda izpēlēja viņu izvēlētās multfilmas fragmentu. Pēcpusdiena noslēdzās ar multfilmu “Rotaļlietu stāsts”. Un, kas gan ir multfilmas skatīšanās bez popkorna! Jā, bija arī popkorns.

Ceturtā diena bija sporta diena. Dalībnieki komandās sacentās dvieļbolā un dažādās stafetēs, bet dienas otrajā daļā dalībnieki izdomāja savas spēles no dažādiem priekšmetiem. Pašā dienas noslēgumā, bija cīņas ar ūdensbaloniem, kurās azartiski iesaistījās visi dalībnieki.

“Vasaras dienu” pēdējā dienā aktivitātes tika organizētas ārpus “Bāzes” teritorijas. Dalībnieki ar autobusu devās uz Stāķu parku, kur Stāķu pamatskolas skolotāja Aina Rubene “Vasaras dienu” dalībniekus iepazīstināja ar orientēšanās pamatlietām, mācīja kā lasīt karti, kā ir jāatzīmējas kontrolpunktos un atkārtoja arī vispārīgas lietas – kā noteikt debespuses. Orientējoties Stāķu parkā dalībniekiem bija iespēja arī aplūkot “Dabas viesistabu”. Pēc orientēšanās bērniem bija iespēja baudīt brīvo laiku turpat Stāķu parkā, izmēģināt sajūtu taku, šūpoties, spēlēt spēles. No Stāķu parka dalībnieki devās pārgājienā līdz Stāķu dīķim un tad arī tika sagaidīts “Vasaras dienu” gaidītākais notikums – iespēja nopeldēties. Atgriežoties Gulbenē, notika pēdējā “Vasaras dienu” aktivitāte, kas bija ļoti pozitīva un uzmundrinoša (dalībnieki, brīvprātīgie jaunieši un jauniešu centra darbinieki viens otram rakstīja novēlējumus, otra dalībnieka rakstura īpašības un atziņas par “Vasaras dienām”).

Paldies visiem brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri palīdzēja organizēt aktivitātes un padarīt “Vasaras dienu” nedēļu tik foršu.

P.s. paldies Mārča un Martas mammai par gardo kūku, un arī pārējiem vecākiem par novērtējumu.

Bildes no jūnija “Vasaras dienām”: https://failiem.lv/u/ndhjutnz

07.07.2020.