Šeit, Latvijā, es izjutu pozitīvas sajūtas un pieredzi par projektiem. Tagad es daudzas lietas uztveru citādāk, šķiet esmu kļuvis savādāks cilvēks. Projektā esmu sastapis interesantus cilvēkus un iepazinis šejienes kultūru. Konkrēti savā projektā es darīju lietas, ko neesmu darījis līdz šim. Un patiesībā darīt to, kas tev patīk un realizēt savus sapņus reālajā dzīvē – tā bija vienreizēja sajūta man, paldies par šo iespēju!

Savā projektā es sāku saprast daudzas lietas par sevi, par savu raksturu. Galvenais, varu darīt to, ko es gribu izdarīt. Es iemācījos parādīt savas prasmes, komunicēt ar cilvēkiem, kas ir savādāki nekā es, saņemt informāciju par lietām, kuras ir ļoti interesantas man.

Ikdienā mijiedarbība ar cilvēkiem man liek justies laimīgākam, pēc katra piedzīvotā mirkļa es jūtos savādāks un garīgi spēcīgāks par savu dzīvi pēc katra ceļojuma, kad brīvdienās apciemoju Igauniju, Čehijas Republiku un Rīgu, tas bija ļoti interesanti. Eiropa ir tik liela un tajā pašā laikā tik maza. Es satiku citus dejotājus no citām pasaules vietām, mēs sadraudzējāmies, apmainījāmies ar idejām par dejām, dzīves kultūru.

Apguvu latviešu valodu un domāju, ka katram brīvprātīgajam mācīšanās process ir savādāks, man gāja diezgan grūti.

Nav viegli būt vienam citā valstī, ir jāsarod ar visu, kas notiek apkārt, lai iemācītos, pielāgoties dažādām kultūrām, dzīves situācijām. Man patīk Eiropa, tās piedāvātās iespējas jauniem cilvēkiem, kuri arī tās izmanto.

Projekta laikā ar aktivitātēm pabiju vairākos centros, kuros dzīvo cilvēki ar invaliditāti, kur saņēmu ļoti daudz emociju un sajūtu. Ir vajadzīgs tik maz, lai tiem cilvēkiem dotu mīlestību un viņi smaidītu. Un ja tu palīdzi cilvēkiem, tad tu saņem dubultu mīlestību savai dvēselei, ja nebūtu šī visa, tad cilvēki būtu bēdīgi, depresīvi.

Projekts “More than 1”, nr. 2016-1-LV02-KA105-001062

Foto no brīvprātīgā aktivitātēm: https://failiem.lv/u/tk9jj886