ADRESE

Brīvības iela 22, Gulbene, LV 4401

TĀLRUNIS

+371 26698096

E-PASTS

birznieceanita@gmail.com

BIEDRĪBA “DĒMS”

„Dēms” (sengr. dēmos, δῆμος – tauta) ir sengrieķu vārds, kurš nozīmē cilvēku grupu, kura kaut kādā nozīmē uzskatāma par vienu veselumu, to vieno vienādas intereses, mērķi un pilsoņu tiesības.

“Biedrība „Dēms” tika dibināta 2004.gada 14.decembrī kā biedrība ”Jauniešu klubs „Dēms”. Galvenais mērķis – jauniešu interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana.

2014.gadā tiek mainīts organizācijas nosaukums – “Biedrība „Dēms”, jo laikam ejot un mainoties dažādiem sociālekonomiskiem nosacījumiem, biedrība ir transformējusies par organizāciju, kas orientējas uz visu vecumu iedzīvotājiem.

Biedrības mērķi ir:

 1. sabiedriskā labuma darbības veikšana, kas saistīta ar pieejamas vides veidošanu, interešu pārstāvēšanu un aizstāvēšanu visa vecuma cilvēkiem aktīvai līdzdalībai sabiedriskajos un sociālajos procesos;
 2. sabiedriskā labuma darbības veikšana mūžizglītības pieejamības veicināšanai;
 3. sabiedriskā labuma darbības veikšana ilgtspējīgas attīstības veicināšanai;
 4. veicināt sabiedrības dzīves kvalitātes paaugstināšanos.

Biedrības patiesā daba ir par dzīvi vietējā kopienā – kopā jauniem un ne tik jauniem cilvēkiem gan esot brīvprātīgajiem, gan biedrības biedriem, gan iesaistoties labdarības akcijās, projektos, gan realizējot savas idejas!

Ir ideja, nāc! Gribi kaut kam piederēt, nāc! Gribi būt sociāli aktīvs, nāc! Gribi aktualizēt kādu tēmu/jomu/problēmu un neviens to nedara? Nāc!

Biedrības sastāvs: Valdes locekle ar paraksta tiesībām – Anita Birzniece.  Vēl 14 oficiāli biedri, kas maksā biedru naudu – 10 EUR gadā, raksta projektus, iesaistās citu radītajos projektos, atbalsta Dēma administratīvo darbošanos. Vēl vismaz 14 labi domubiedri, kas iesaistās, vai caur Dēmu realizē savas idejas.

Starp citu, ne visi biedri dzīvo Gulbenē. Bet tas nu gan netraucē darboties un sākt realizēt projektus Latvijas un Eiropas līmenī. Vēl nav aptverta visa pasaule!!!! Nāc! Tā ir tava iespēja! 

Rakstot vai zvanot – birznieceanita@gmail.com, 26698096, tu saņemsi informāciju par iestāšanās kārtību. Šeit ir iesnieguma veidlapa: PIETEIKUMS LAI IESTATOS BIEDRIBA

“Dēma” darbības jomas:

 • vide
 • aktīva mācīšanās
 • neformālā izglītība
 • labie darbi
 • jauniešu iniciatīvas
 • jauniešu nodarbinātība
 • vietējās un starptautiskais brīvprātīgais darbs
 • seniori (50+)
 • labdarība

“Biedrības “Dēms” aktivitātes/pasākumi

Jauniešu apmaiņas projekts “Let’s do it again!”

No 7. līdz 14.augustam norisinājās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “Let’s do it again!”, un tas atkal tika izdarīts – satikās jauni cilvēki no Latvijas un Katalonijas, lai pavadītu brīnišķīgu laiku un mācītos viens no otra. Projekta aktivitāšu pirmā puse norisinājās Stāmerienā, kas jau ir bundzinieku grupas no Barselonas “Fills de la Flama” iemīļota vieta, kas, viņuprāt, ir maza paradīze. Dzīvojot teju ezera krastā, projekta dalībnieki iepazinās, mācīja viens otram dažādas prasmes (žonglēšana, zīmēšana, dejošana un fiziskie treniņi), diskutēja par nopietnākām tēmām, kā arī radīja ideju projekta fināla performancei. Projekts un kopīgi radītā performance sniedza iespēju izmēģināt ko jaunu un sevi izaicināt ļoti drošā, pieņemošā un atvērtā vidē, kur cits citu nenosoda, bet tieši pretēji – iedrošina un atbalsta. Performances dalībnieki sadalījās trīs grupās – dziedātāji un ģitārists, dejotāji un bundzinieki – un tika radīts jauniešu izvēlēts dziesmu popūrijs, kurā dzirdamas latviešu, katalāņu un starptautiski zināmas dziesmas. Pēc pēcpusdienas izbraukuma un “Fills de la Flama” koncerta Valmierā projekta dalībnieki pārcēlās uz Jaungulbeni, kur tika pavadīts laiks līdz projekta izskaņai. Nedēļas nogalei piemita svētku sajūta, jo norisinājās gan projekta performances pirmizrāde, gan katalāņu draugu uzstāšanās – viss aizritēja priecīgi un tieši tā, kā tam bija jābūt.

Katalāņiem šis projekts bija arī Latvijas zemes un kultūras iepazīšanas laiks, jo lielākā daļa Latvijā viesojās pirmo reizi, tomēr arī latviešiem šis noteikti bija laiks, kad tika atjaunota pašapziņa un atgādināts, cik skaista ir mūsu kultūra. Kad kāds no ārzemēm priecājas par mūsu tradīcijām, valodu un kultūru, pašiem arī uzreiz šķiet, ka nemaz nav tik slikti. Patriotisms par Latviju noteikti dubultojās. Dažiem projekta dalībniekiem šī bija atkalsatikšanās, citiem tikšanās pirmoreiz un nu jau cerība tikties atkal un atkal. Brīnumaini, ka nedēļas ietvaros ir iespējams tik dziļi iepazīt citu kultūru, pat neesot tajā valstī, iepazīt jaunus cilvēkus, atvērt prātu, redzot citādo un saaugt kopā, dzīvojot vienā ritmā. Projekta dalībnieki gandrīz katru dienu brīvos brīžos pārrunāja un piesauca Eiropas vārdu, priecājoties, ka ir dotas šādas iespējas un ka būšana Eiropas Savienībā mūs vieno.

Nu, ko?! Šķiet, ka mēs pavisam drīz darīsim šo atkal – “Let’s do it again”.

Līva Lilija Graņica, projekta dalībniece

“Finansē/Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.”

 

 

 

 

31.08.2022

Iesūti savu stāstu par ūdenstorni Gulbenē!

Sadarbībā ar Gulbenes novada bibliotēku, aicinām sākt stāstīt STĀSTUS par vietām, lietām, notikumiem, cilvēkiem. Tieši tas rada vietas un telpas sajūtu un dod dzīvei garšu! Sāksim ar ūdenstorni, kas ir Gulbenes pilsētas centrā jau kopš izseniem laikiem – kā centrs, kā vides objekts, kā Gulbenes bāka! Pievienojies un, ja ir kāds stāsts vai fotogrāfija par ūdenstorni, nosūti to sanita.jurkane@gulbenesbiblioteka.lv. Vēlāk informēsim, ko darīsim ar visu to tālāk un aicināsim aplūkot un izzināt.

 
Tiks gaidītas senas fotogrāfijas, stāsti par un ap ūdenstorņiem. Materiālus aicinām iesniegt Gulbenes novada bibliotēkas Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavā (3.stāvs) līdz 9.jūlijam.
Tālrunis uzziņām: 64471460 vai rakstot uz e-pastu: sanita.jurkane@gulbenesbiblioteka.lv
 
28.06.2021.

Apzināts patēriņš un ilgtspēja

Otrā virtuālā #ZaļaPalodze saruna – par apzinātu patēriņu un ilgtspēju. Vai apzināts ir samērīgs? Rezervē laiku nākamajā ceturtdienā, 20.05., plkst. 19.00!

13.05.2021.

PAR – AP -UZ

Zemes dienā, 22.aprīlī, plkst. 20:00 tiksimies tiešsaistē, lai sarunātos “PAR – AP – UZ” zaļām palodzēm!
 
 
Ar savu pieredzi, eksperimentiem un uzdrīkstēšanos dalīsies:
 
• Anda Upmale
Cilvēku, notikumu un klusās dabas fotogrāfe. Darbojas žurnālā “Pie Galda”. Fotogrāfējusi vizuālo saturu pārdotākajām ēdienu recepšu grāmatām “Našķoties” un “Našķoties bērnībā”.
Pandēmijas laikā, izmantojot TikTok aplikāciju, sāka aizrauties ar augu audzēšanu. Uz palodzes izaudzēja 35 Rimi tomātu stādus un saldo kartupeli 2.5 metru garumā.
 
• Zelma Eglīte
Mācās Bulduru dārzkopības vidusskolā ainavu būvtehnikas programmā
Pašai ir ģimenes lauku māja Cesvaines pusē, kurā ar laiku grib izveidot saimniecību – stādaudzētavu.
Interesējas par ilgstspējīgu saimniekošanu un permakultūru. Pēc Bulduriem domā mācīties ainavu arhitektūru. Pati mācās telpaugus un trenē zaļos pirkstiņus ar dažādiem eksperimentiem. Sovasar plāno ierīkot pašas koptu garšaugu siltumnīcu un veidot apstādījumus.
Sarunas laikā uzklausīsim meiteņu “zaļo pirkstiņu” noslēpumus, atklāsim vēl nezināmus veidus, kā audzēt, lai palodze patiesi būtu zaļa. Un, protams, dalīsimies savā pieredzē un stāstos par – ap – uz zaļu palodzi!
 
20.04.2021.

Pārdomas par to, vai citur ir labāk?

3.marta vieglās formas sarunas – par Covid-19 citās Eiropas zemēs, dalībnieki tika aicināti dalīties pārdomās par dzirdēto. Bet vispirms liels paldies jāsaka novadniekiem, kuri dalījās ar saviem stāstiem – paldies Lindai Rinkei, Lindai Lūsei un Zintim Borodkinam par īpašu gatavošanos šim zoom tikšanās laikam un, paldies, par jūsu vieglumu un humoru.
 
Dažas biedrības “Dēms” vadītājas – Anitas Birznieces, atziņas (ne visas), uzzinājumi un retoriskas pārdomas par dzirdēto:
 • Īrija aizņemas 60 miljardus eiro Covid- 19 krīzes mazināšanai, Latvija arī daudz, pieļauju, ka to dara visas valstis. No kurienes visi to naudu aizņemas? No Marsa? Saprotu, ka no ES, bet kur viņi to naudu ņem? No ES valstu iemaksām…
 • Īrijā no Covid saņemtā dīkstāves pabalsta jāmaksā nodokļi. No bezdarbnieka pabalsta nav. Īrijā uz šo brīdi ir 25% bezdarbnieku.
 • Īrijā viss, pilnīgi VISS ir ciet – arī būvniecība. Ir tikai ātrās apkalpošanas jeb ēdiena izsniegšanas vietas. Radošums – apģērba veikals atver jaunu nišu – kafijas nopirkšanas vieta pie veikala. Kamēr pērc kafiju, bonusā vari nopirkt arī uzvalku. Uiiii, aizmirsu pajautāt, kas ar benzīntankiem?
 • Austrijas cilvēki nelamā un nedomā, ka valdība pie visa vainīga, bet sazvērestības teorijas un dezinformācijas rīkus izmanto politiķi savu politisko mērķu sasniegšanai. 
 • Jaunajām vīrusa mutācijām ir vairāki nosaukumi. LV to sauc par Lielbritānijas vīrusu, citiem ir Dienvidāfrikas (kas ir ļoti riebīgs), esot arī Somijas… hmmmm… varbūt tas ir viens un tas pats vīruss, tik katrs to sauc tās valsts vai vietas vārdā, no kurienes tas ienāk viņu valstī?
 • Spānijas ļaužu man patiesi ir žēl? Turaties!
 
P.S. Foto nav nekāda sakara ar tēmu, tas no novada svētkiem Stāmerienā 2012.gadā.
 
04.03.2021.

Vai citur ir labāk?

 
Tieši pēc nedēļas trešdienā – 3.martā pl.19:00 Zoomā, ikvienam interesentam ir iespēja pievienoties sarunai ar latviešiem ārzemēs. Runāsim par to kā noris viņu dzīve šobrīd, esot prom no Latvijas, kā Covid-19 ir ietekmējis viņu ikdienu valstī, kur viņi šobrīd dzīvo.Bet šie ir tikai daži no pieturas punktiem, kur apstāsimies, lai paskatītos un rastu atbildi uz jautājumu: Vai citur ir labāk?
Piedalīsies bijušie novadnieki – Linda Lūse (Austrija), Linda Riņķe (Spānija), Zintis Borodkins (Īrija), bet sarunu vadīs – Anita Birzniece.
Sarunai vari pievienoties spiežot uz šī linka: https://ej.uz/99is
 
24.02.2021.

Kas notika izsolē?

Izsole, kuru būs grūti pārspēt apmeklējuma, gandarījuma, ietirgoto līdzekļu un jautrības ziņā. Tad nu par visu pēc kārtas – kopā izsolē ietirgoti 345,60 eiro, papildus no dalības loterijā gūti 97 eiro, labdaris Sandis Sukurs mūsu labajiem darbiem ziedojis 100 eiro, KOPĀ – 542,60 eiro.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Un dārgākais pirkums – Gerdas Juškevičas gleznu ar pasta velosipēdu par 60 eiro iegādājās Edijs Frīdenbergs. Aplausu balsojumā noskaidrojām, ka arī šogad labdarības mērķis būs sociālās aprūpes centra klientu ceļojumi uz…. kur nu sirds kāros Latvijas teritorijā.
Lielais paldies: Rubenis WoodWork Kantes Krogs Lokāls Siltumnīca SIA “Kalguma”, Alisei Rubenei-Dūnei, biedrībai “KAPO”, Atim Barinskim, Inetai Bērziņai, Hertai Pugačai, Ilvitai Kļaviņai un Edijs Frīdenbergs par atbalstu un pakalpojuma piedāvājumiem izsolei.
 
Neliels ieskats labdarības izsoles gaitā arī video formātā: https://fb.watch/v/2Z2YZPsRd/
 
05.10.2020.
 

Aicinām uz labdarības izsoli!

 
Saģērbies silti, paņem līdzi termosu ar karstu dzērienu un nāc!!! 2020.gada 2.oktobrī, plkst. 18:00 Gulbenes alus brūzī, Dzirnavu ielā 1, aicinām visus Gulbenes novada ļaudis uz sesto Labdarības izsoli.
Labdarības izsole ir vieta, kur satiekas mantas ar saviem jaunajiem saimniekiem un cilvēki ar cēliem mērķiem. Tāpat teiksim paldies 2020. gada labdariem un brīvprātīgajiem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tātad:
 • nes visu, kas Tavā mājā ir lieks (izņemot apģērbu, grāmatas un apavus);
 • pērc mantas, ko sanesuši citi;
 • nāc, lai vienkārši uzzinātu, kā izskatās leģendārais Gulbenes alus brūzis;
 • būs iespēja iebaudīt siltu dzērienu un kādu našķi.
Jaunums – tiks izsolīti arī divi pakalpojumi: Minjonu pārsteigums bērnu ballītē un Ziemassvētku vecīša apciemojums 25. decembrī.
Tāpat aicinām vietējos iedzīvotājus turpināt un no jauna iesaistīties 2020. gadā aizsāktajā kustībā – aizved senioru uz viņa sapņu vietu (Latvijas teritorijā) un informēsim visus klātesošos par iepriekšējā Labdarības izsolē iegūto līdzekļu realizāciju.
Ja ir idejas, ieteikumi, sponsorējumi vai vēlaties 2021. gadā būt labdaris – vedējs, droši sazinieties ar Anitu Birznieci (26698096, birznieceanita@gmail.com).
 
28.09.2020.

TRĪSDESMIT TRĪS BEZ ASFALTA 

 
Aizvadītajā sestdienā, 19. septembrī, bānītis, kā ierasts, plkst. 18.00 uzņēma ierasto kursu Alūksnes virzienā, vien šoreiz pēdējo vagonu apdzīvoja jaunieši, viņu līdzgaitnieki, dzeja, mūzika un stāsti par bānīti.
Trīsdesmit trīs unikālie šaursliežu kilometri, kas savieno kaimiņpilsētas Gulbeni un Alūksni, arvien no jauna aizrauj – par to mēs esam droši!
Paldies par iespēju SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis”! Paldies par draudzīgo uzņemšanu Alūksnes Bānīša stacija!
Par mirkļtvērumiem paldies Andrianai Vasiļjevai!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekts īstenots “Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkursa 2020” ietvaros ar Gulbenes novads un Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze” atbalstu!
 
24.09.2020.

Gulbenes alus brūzī tiks izsolīti arī Minjoni un Ziemassvētku vecītis

 1. gada 2. oktobrī, plkst. 18:00 Gulbenes alus brūzī, Dzirnavu ielā 1, aicinām visus Gulbenes novada ļaudis uz sesto Labdarības izsoli.

Labdarības izsole ir vieta, kur satiekas mantas ar saviem jaunajiem saimniekiem un cilvēki ar cēliem mērķiem. Labdarības izsoles iegūto līdzekļu mērķis tiks saskaņots ar dalībniekiem izsoles sākumā. Izsoles procesu improvizēs Atis Barinskis. Izsoles beigās būs arī loterija – ieejas biļetes uz Dukura koncertu 3. oktobrī Stāķos.

Tātad:
– nes visu, kas Tavā mājā ir lieks (izņemot apģērbu, grāmatas un apavus);
– pērc mantas, ko sanesuši citi;
– nāc, lai vienkārši uzzinātu, kā izskatās leģendārais Gulbenes alus brūzis;
– būs iespēja iebaudīt siltu dzērienu un kādu našķi.

Jaunums – tiks izsolīti arī divi pakalpojumi:  Minjonu pārsteigums bērnu ballītē un Ziemassvētku vecīša apciemojums 25. decembrī. Vecāki, tā ir iespēja!

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tāpat aicinām vietējos iedzīvotājus turpināt un  no jauna iesaistīties 2020. gadā aizsāktajā kustībā – aizved senioru uz viņa sapņu vietu (Latvijas teritorijā) un informēsim visus klātesošos par iepriekšējā Labdarības izsolē iegūto līdzekļu realizāciju.

Ja ir idejas, ieteikumi, sponsorējumi vai vēlaties 2021. gadā būt labdaris – vedējs, droši sazinieties ar Anitu Birznieci (26698096, birznieceanita@gmail.com).

15.09.2020.

 

Vēstījums Nr.2

Sociālās aprūpes centra “Dzērves” ļaudis augustā ir baudījuši Gulbenes novada divas no skaistākajām vietām – Stāmerienas pils un Rankas muiža.

Pirmais, paldies, Andrim Neilandam par pielāgotu busiņu ratiņkrēslos sēdošajiem. Otrais, paldies, visiem tiem, kuri iepirkās labdarības izsolē “Obligāti vajag”, jo par jūsu naudu finansējām transportu un ieejas biļetes!

Neuztraucieties!!!!! Foto ievietošana ir saskaņota ?
Būs vēl ceļojumi uz Alūksni, Liteni un Rundāles pili. Ziņojums sekos!!!!!!
Oktobrī būs arī LABDARĪBAS IZSOLE!!!!! Aicināts ikviens!
 
 
 
12.09.2020.
 
 
 

TRĪSDESMIT TRĪS BEZ ASFALTA

Šaursliežu dzelzceļa posms Gulbene – Alūksne trīsdesmit trīs kilometru garumā, kur ikdienu joprojām kursē bānītis, ir ne vien valsts nozīmes vēstures piemineklis, bet arī tautā mīļots simbols un tūrisma objekts. Kādreizējais svarīgas nozīmes transporta ceļš šobrīd ir kļuvis par autentisku piedzīvojumu, ļaujot vērot neskartu dabas daudzveidību. Tomēr, lai arī tieši bānītis ir tas, ko nereti asociē ar Gulbeni, liela daļa vietējo jauniešu, kuri nav piedzīvojuši dzelzceļa aktīvās satiksmes laikus, neizprot tā vēsturisko nozīmi un vērtību.

Tādēļ biedrība “Dēms” aicina pieteikties jauniešus vēsturiski izzinošam un radošam bezmaksas braucienam ar bānīti, kas norisināsies 19. septembrī plkst. 18.00 – 21.15! Turpceļā ielūkosimies bānīša vēsturē, savukārt atpakaļceļu pavadīsim ar dzejas rindām un mūzikas ritmiem. Dalībnieku skaits ierobežots – piesaki savu dalību, aizpildot anketu: https://ej.uz/bezasfalta

Projekts īstenots “Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkursa 2020” ietvaros un sadarbībā ar SIA “Gulbenes – Alūksnes bānīti”.

Tīna Žmuida

04.09.2020.

 

Brīvprātīgais darbs pandēmijas laikā

Jaunā pandēmija lika mainīt brīvprātīgā darba plānus divām biedrības “Dēms” brīvprātīgajām jaunietēm no Gulbenes, kuras šogad uzsāka dalību Eiropas Solidaritātes korpusa projektos.
Dārta Borodkina no 2020.gada 31.janvāra ir brīvprātīgā projektā “VESSEL – Volunteering for Solidarity, Social Engagement and Learning” (brīvprātīgais darbs solidaritātei, sociālajai integrācijai un izglītībai) Volunteering in MOJU Portugālē. Organizācija pieļāva, ka brīvprātīgie jaunieši savu darbu veic attālināti savā mītnes zemē, tāpēc Dārta izvēlējās ārkārtas situāciju pārlaist Gulbenē, savus darbus veicot attālināti. Jauniete 28.aprīlī atgriezās Latvijā, tomēr šobrīd plāno atgriezties Portugālē, lai turpinātu projektu klātienē.

 
Dinija Birne brīvprātīgo darbu projektā “Hand in Hand for EUrope: Democratic Values @ Work!” (roku rokā Eiropai: demokrātiskās vērtības darbā) Rumānijā, American International School of Transylvania, uzsāka 2019.gada 1.septembrī. Pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas jauniete nolēma, ka turpinās savu darbu Rumānijā, bet, protams, attālināti, jo uzņemošā organizācija savu biroja darbu klātienē ir slēgusi. Dinija Rumānijā pavadīja mēnesi ilgāk, nekā bija plānots, bet nu jau no jūlija savu projektu ir noslēgusi un atgriezusies Latvijā.
Pandēmija ir mainījusi daudzu projektu gaitu un brīvprātīgo jauniešu darba pieredzē ir ienesusi negaidītus aspektus.
 
 
 
 
30.08.2020.
 
 

Aizved vecīti un piepildi viņa sapni – pirmā atskaite!

Labdarības izsoļu dalībniekiem, labdariem, ziedotājiem – šis ZIŅOJUMS un, paldies, Jums!!!

“Selfijs ar senioru” kustības – aizved vecīti un piepildi viņa sapni – pirmā atskaite! Februārī 8 vecīši apmeklēja cirka izrādi Gulbenē, maijā – Ģimenes dienā dāvanas (ziedi, našķi, krustvārdu mīklas) tika nosūtīti visiem SAC “Dzērves” ļaudīm, ar lūgumu, studentu narcises nolikt pie katras gultiņas, lai pavasaris smaržo!!!!

Jūnijā un jūlijā pirmie izbraucieni jau arī notikuši – Gundega un Rasma bija Stāmerienā, Ilvita un Līga – Lejasciemā, Inārs, Andris un Agnese Keita – Vidzemes jūrmalā. Paldies, Jums!!!!! Tagad maza pauzīte, lai norimst vīruss.

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vēl priekšā Alūksne, Litene, Rankas muiža, Rundāles pils. Noteikti būs!!!! Tagad ievērojam drošību, attālumus un saudzējam sevi un savu došanas prieku nākotnei!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.08.2020.

 

Dinijas brīvprātīgā darba pieredze Rumānijā 

10 mēnešus Gulbenes novada jaunietei Dinijai Birnei bija iespēja veikt brīvprātīgo darbu Rumānijas organizācijā American International School of Transylvania.

Par pavadīto laiku jauniete stāsta: “Mana brīvprātīgā darba pieredze bija lieliska iespēja pilnveidoties, mācīties strādājot, iepazīt sevi, citas kultūras un iegūt dažādus iespaidus. Tas bija kā ceļojums, pa kalniem un lejām, pārvarot dažādas grūtības un iegūstot daudz skaistu brīžu un jaunas, neaizmirstamas atmiņas. Tā ir pieredze, ko ieteiktu ikvienam!” 

Ierobežotās mobilitātes periodā Dinija izvēlējās nevis repatriēties Latvijā, bet gan turpināt strādāt Rumānijā, veicot savu darbu attālināti. Dinija, gaidām atgriežamies!

 

 

25.06.2020.

 

Fotoprojekts – izstāde “Stiprāks par diabētu”

“Dēms” aicina uz foto projektu – izstādi “Stiprāks par diabētu” Gulbenes kultūras centrā. Šajā izstādē vēlamies caur fotogrāfiju iepazīstināt Jūs ar cilvēkiem, kas dzīvo starp mums. Tādi paši cilvēki kā mēs – ar saviem darbiem, plāniem, sapņiem. Tomēr viņiem ir vēl viens papildus stāsts – viņiem visiem ir pirmā tipa cukura diabēts. Aicinām Jūs ienākt Gulbenes kultūras centrā un nesteidzīgi veltīt laiku, lai iepazītos ar katru no šiem cilvēkiem, lasot gan kādus mītus par cukura diabētu, gan rodot patieso atbildi. Fotogrāfs – novadnieks Roberts Eleksis.

Jā! Un ievērosim valstī noteiktos drošības noteikumus. Katra stāsts ir individuāls. Apskatīt un lasīt arī var individuāli vai pa kārtīgu atstatumu vienam no otra, lai ir “telpa” lasīšanai un domāšanai!!!!!

Izstādes formāts ir “ceļojošs”. Ja vēlies šo izstādi savā tautas namā, bibliotēkā, skolā vai kafejnīcā, zvani – 26698096, Anitai. Vienosimies!!!!

Projekts “No difference” (nr. 2019-2-LV02-ESC31-002751)

Finansē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (#ESSolidaritātesKorpuss) 

 

16.06.2020.

 

Brīvprātīgie piedāvā palīdzību pašizolācijā un karantīnā nonākušajiem Gulbenes novada iedzīvotājiem

Majas lapai mazaisLaikā, kad Latvijā turpinās ārkārtas stāvokļa noteiktie ierobežojumi, un pašizolācijā vai karantīnā atrodas daudzi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, ģimenes stāvokļa vai nodarbošanās, ir svarīgi sniegt gan praktisku atbalstu, piemēram, palīdzēt preču iegādē, gan emocionālu atbalstu, vienkārši parunājot pa telefonu.  

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību pārtikas produktu un higiēnas preču sagādē, suņa izvešanā pastaigā vai vienkārši parunājot pa tālruni un atbalstot noskumušos.

“Šīs kustības būtība ir palīdzēt tiem, kas dažādu apsvērumu dēļ nedrīkst vai nevar iziet no mājām, lai iegādātos, piemēram, pārtikas preces, higiēnas preces vai bezrecepšu medikamentus, vai citas ļoti nepieciešamas preces. Piebildīšu, ka mūsu palīdzība neattiecas uz tām iedzīvotāju grupām, par kurām rūpējas sociālais dienests vai Samariešu apvienība.

Mūsu darbības princips ir vienkāršs. Cilvēks, kuram vajadzīgas konkrētas preces, zvana uz tālruni 25661991, piesaka savu vajadzību. Zvanu centrs šo palīdzības pieteikumu atbilstoši pāradresē attiecīgā novada brīvprātīgo grupai, kas šo ziņu saņem speciālā lietotnē. Tad brīvprātīgais sazinās ar personu, lai vienotos par preču sarakstu, piegādi un samaksas kārtību. Šī nav labdarība – par precēm katrs maksā pats.Majas lapai

Piebildīšu, ka visi brīvprātīgie ir iepazinušies ar darba veikšanas vadlīnijām, kā prioritāti izvirzot drošību, jo savstarpējai komunikācijai ir jābūt bez kontakta. Gulbenē ir izveidojusies ļoti laba brīvprātīgo komanda, kas apkalpos ne tikai pilsētu, bet arī lauku teritoriju. 

Publiskajā telpā nemitīgi dzirdam, ko nedrīkstam darīt ārkārtas situācijas apstākļos, bet kādas ir alternatīvas, lai saglabātos līdzšinējā dzīves kvalitāte? Tādēļ kustība #paliecmajas  piedāvā   pārtikas un preču piegādi līdz mājas durvīm,” stāsta Anita Birzniece, kustības #paliecmajas koordinatore Gulbenes novadā.  

Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lvĪpaši aicinām pieteikties palīdzībai tos, kas nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā. Tāpat arī aicinām kaimiņus, aprūpētājus un sociālos darbiniekus mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību.

Brīvprātīgo kustībā, kas sniedz palīdzību, var iesaistīties ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no atrašanās vietas, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku.

Kustības koordinators Gulbenes novadā ir biedrība “Dēms” (t.26698096) sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un Gulbenes novada Sociālo dienestu.  

06.04.2020.

 

Gulbenes novada jaunieši brīvprātīgajā darbā Ungārijā

No 2018. līdz 2020. gadam Biedrība “Dēms” iesaistījās divos starptautiskos īstermiņa brīvprātīgā darba projektos – “Follow the wind in Nagyvázsony II” un “Tittle-Tattle in Nagyvázsony III”. Projektu koordinējošā organizācija bija “Fekete Sereg Ifjúsági Egyesület”, kas aktīvi iesaistās vietējās kopienas dzīves veidošanā.

Projektu ietvaros trim Gulbenes novada jauniešiem 3 nedēļu garumā un diviem jauniešiem 2 mēnešu garumā bija iespēja veikt brīvprātīgo darbu Ungārijas pilsētiņā Nagyvázsony.

Jauniešu galvenie darba pienākumi bija aktivitāšu organizēšana vietējā skolā un bērnudārzā, iesaiste kopienas dzīvē un apkārtējās vides uzturēšanā, starpkultūru komunikācijas veicināšana un iesaiste jauniešu centra aktivitātēs.

  

 

27.02.2020.

 

“Biedrības “Dēms” ziņojums pie 2019.gada pārskata

DEMS_Zinojums_2019.gads

Dems_parskats_2019

 

Labdarības izsole

16.novembra labdarības izsolē Lokāls Siltumnīca pulka ļaužu un kopā saziedoti 412,80 euro. Paldies loterijas sponsoriem Kantes Krogs un Gulbenes kultūras centrs, izsoles vadītājam Atis Barinskis un ikvienam dalībniekam! SAC “Dzērves” iemītnieku izbraucienu vēlmes tiek apkopotas un tad jau – aidā!
Foto: Herta He

20.11.2019.

 

Diasporas bērni pulcējas nometnē Rankā

Rankas pamatskolā no 28. jūlija līdz 4. augustam notika vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem „Rotā saule, rotā bite”, kura tika realizēta pateicoties biedrības „Dēms” iesniegtajam projektam. Nometnē piedalījās 30 dalībnieki – 15 diasporas bērni un 15 Latvijas bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Tika pārstāvētas 8 valstis – Anglija, Īrija, Malta, Norvēģija, ASV, Igaunija, Vācija un Latvija.

Nometnes laikā bērni iepazinās ar Saules gadu, Saules zīmi, ārstniecības tējām, lauku sētu, senajām un mūsdienu profesijām, maizes tapšanas ceļu, bišu dzīvi, latviešu godiem – krustabām un vedībām.

Bija interesanti darboties dažādās radošajās darbnīcās, kurās tika izgatavots sviesta nazis, rokassprādze, ziepes, saules pulkstenis, dzijas piespraude, dabas glezna, maska, ziedi, batikota sedziņa, cepti pīrāgi un medus kūka.

Neizpalika arī tradicionālas ekskursijas – Baskāju taka Valmierā, koka skulptūru parks “Beverīnas labrinti”, ZAAO Daibes poligons, Svētavots Cēsīs, kurā neskatoties uz vēso laiku visi izgāja ūdens rituālu.

Visus aizrāva Danču vakars kopā ar  Druvienā notiekošās Latviskās dzīvesziņas nometnes dalībniekiem un Nakts trasīte Rankā. Katru dienu bija valodas nodarbības, kurās visiem bija gan jārunā, gan jāraksta latviešu valodā. Tas izdevās diezgan labi.

Nometnes noslēgumā dalībnieki parādīja, ko ir iemācījušies – dziesmas, dejas, improvizācijas, dejoja  kopā ar vecākiem, pārbaudīja vecāku zināšanas.

Nometnes katras dienas gaitas var aplūkot Rankas pamatskolas mājas lapā www.rankasskola.lv (latviešiem ārzemēs).

Dažas atziņas no aptaujas anketām:

 • Paldies par šo lielisko nometni!
 • Es gribu šajā  nometnē vēl vismaz 10 reizes.
 • Braukšu vēl.
 • Man tie skolotāji ļoti patika.”

Nometnes vadītāja Aelita Medejse

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem”

sif loog

 

 

 

06.08.2019.

 

Gulbenes jaunieši dosies uz Spāniju

Jau aprīlī saņēmām labas ziņas no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, ka biedrībai “Dēms” ir apstiprināts jauniešu apmaiņas projekts “Sound of Youth 2”. Šis projekts ir kā turpinājums pagājušā vasarā realizētajam projektam “Sound of Youth”, kas risinājās Gulbenes novadā un saņēma balvu kā “Gada notikums” Gulbenes novada nomināciju pasākumā “Gada atsitiens 2018”.

IMG 20190607 195516 017Biedrības “Dēms” sadarbība ar jauniešu organizāciju “Fills de la Flama” veiksmīgi notiek jau vairākus gadus, un pēc vairākiem projektiem Latvijā beidzot Gulbenes jaunieši dosies uz Katalonijas reģionu Spānijā.

Pagājušā nedēļā Spānijā norisinājās projekta iepriekšējās plānošanas vizīte, uz kuru devās 2 Latvijas pārstāvji – projekta koordinatore Liene Dembovska un jauniete Līva Lilija Graņica. Trīs intensīvi piepildītās dienas pagāja, diskutējot un nolemjot par jautājumiem, kas skar ikvienu projektu. Līdz galam tika noslīpēta aktivitāšu programma, klātienē apskatījām projekta norises vietas, izrunājām praktiskos jautājumus un citas lietas. Gulbeni projektā pārstāvēs 15 cilvēku grupa – 2 līderi un 13 jaunieši no grupas “PIECI” un Gulbenes kultūras centra jauniešu teātra studijas. Tikpat dalībnieku būs arī no Spānijas puses.

Apmaiņā, kas notiks no 23.-29.jūlijam Katalonijā, Les Planes d’Hostoles ciematiņā, jaunieši darbosies caur perkusiju un teātra mākslu, lai diskutētu par gan Eiropas līmeņa, gan individuāli aktuālām tēmām, kuras izriet no iepriekšējo projektu rezultātiem. Šogad pastiprināts uzsvars tiks likts uz jauniešu līdzdalības veicināšanu un dzimumu vienlīdzības jautājumiem. Apmaiņas laikā paredzētas arī publiskas aktivitātes, lai par šiem jautājumiem pastāstītu arī citiem.

Projekts “Sound of Youth 2” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.  

agenturaerasmus logokataloniDemsnovads

 

 

18.06.2019.

 

Festivālā “LAMPA” prezentēs iniciatīvu “Selfijs ar senioru”

Gulbenes novada seniori jau krietnu laiku īsteno iniciatīvu “Selfijs ar senioru”, kuras ietvaros 15 Gulbenes novada brīvprātīgie seniori sistemātiski dodas uz diviem sociālās aprūpes centriem Gulbenes novadā – “Dzērves” un “Siltais”, lai satiktos ar iemītniekiem parunātos, kopā pavadītu laiku, spēlētu galda spēles, runātos, lasītu grāmatas, atcerētos kopīgus draugus, notikumus un jaunību. Vienaudzis – vienaudzim, seniors – senioram! Bet kā tas notiek dzīvē? To citiem sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros 29.jūnijā stāstīs Gulbenes novada seniori. Diskusijā “Dzīvā bibliotēka “Selfijs ar senioru””  visus jautājumus “pa tiešo” varēs uzdot Gulbenes senioriem, kas to jau dara otro gadu pēc kārtas.

selfijs ar senioru 500x500

15.06.2019.

 

Brīvprātīgais João: man patīk latvieši un aukstums

Braucot uz Latviju, es nedomāju, ka Portugāles un Latvijas izglītības sistēmas ir tik ļoti atšķirīgas. Portugālē visus bērnus kopīgi pieskata 3-4 skolotājas, turpretim šeit – viss bērnudārzs sadalīts klašu klasēs un katrām no tām ir skolotāja un skolotājas palīgs. Atšķirībā no Portugāles Latvijā bērniem ir iespēja ēst brokastis bērnudārzā. Šādu atšķirību varētu nosaukt vēl un vēl. Un pašos pamatos šīs atšķirības sakņojas tajā, ka esam divas dažādas kultūras – Rietumeiropas un Austrumeiropas. Un tas nebeidz pārsteigt.

50314631 1144752515706026 5855062540765102080 nProjekta “Coming Soon…” (latv.val. – drīzumā) aktivitātes uzsāku 2018.gada aprīlī. Mans pirmais darbs bija bērnudārza siltumnīcas būvniecība kopā ar bērnu vecākiem. Šī bija mana pirmā pieredze, būvējot siltumnīcu, un tas bija varen jautri. Pēc tam sāku lēnām iepazīt bērnudārza ritmu, uzzināju, ka ir īpašas sporta un mūzikas nodarbības, kas Portugālē nebūtu iedomājams. Piedalījos šajās nodarbībās, uzreiz pēc tam ar bērniem devāmies uz grupiņām, palīdzēju zīmēšanas darbos, spēlējos, mēģināju runāt ar viņiem latviski, lai gan sākumā nesapratu neko, pat to, ka viņi jautā manu vārdu.

50816666 735885533461809 4759379090354470912 n

Katru dienu pirms pusdienām man ir unikāla iespēja pašam vēlreiz izbaudīt savu bērnību. Ārā spēlējam futbolu un basketbolu. Nesen mēģinājām uzbūvēt iglu. Pēc tam ejam iekšā, palīdzu sagatavot pusdienu galdu un arī pats izbaudu garšīgo Latvijas ēdienu. Tikai šeit uzzināju, ka zupa var būt garšīga, tai pievienojot skābo krējumu.

Esmu uzzinājis ļoti daudz par kultūru un izglītības dažādību. Šī ir pirmā reize, kad uz savas ādas esmu izjutis lielu aukstumu. Tas ir brīnišķīgi! Man patīk gan aukstums, gan latvieši, gulbenieši. Paldies par jūsu viesmīlību un prieku, ko šeit esmu guvis! Izbaudu pēdējos 2 mēnešus Latvijā,

 

João Nogueira, brīvprātīgais Gulbenes 3.PII “Auseklītis”

Projekts “Coming Soon…” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

agentura

erasmusnovadsDemsauseklitis

 

 

25.01.2019.

 

“Biedrības “Dēms” ziņojums pie 2018.gada pārskata

DEMS_Zinjojums_2018.gads

Dems_parskats_2018

 

Rīko labdarības izsoli “Obligāti vajag”

obligati 17.novembrī Gulbenes kultūras centra disko zālē plkst. 14:00 norisināsies jau trešā biedrības “Dēms” labdarības izsole Gulbenē. Aicinām ikvienu piedalīties, nesot līdzi izsolāmās mantas, kā arī vienkārši pirkt. Ietirgotos līdzekļus ziedosim sociālās aprūpes centru “Siltie” un “Dzērves” iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanai.

07.11.2018.

 

25+25=Sound of Youth

jūlija nedēļā jauniešu apmaiņas projekta „Sound of Youth” (Jauniešu balss) ietvaros Stāmerienas pagasta apvidū kopā saplūda 25 jaunieši no Gulbenes novada un 25 jaunieši no Katalonijas Spānijā, lai viens no otra mācītos, iedvesmotos un kopā radītu oriģinālu performanci, izmantojot teātra mākslu, bungas un perkusijas. Rezultātu varēja baudīt gan Gulbenes pilsētas svētku apmeklētāji, gan Stāmerienas pagasta un tā apkārtnes iedzīvotāji.

 

 

31.07.2018.

 

Bundzinieki no Katalonijas atkal būs Gulbenē

Daudzi vēl atceras, ka pirms pāris gadiem Gulbeni pierībināja kataloņu un latviešu jaunieši, kopā radot apmaiņas projektu “Universal languages”. Pēc veiksmīgā projekta gaisā turpināja virmot idejas, ka nepieciešams kas vēl. Šajā pavasarī saņēmām pozitīvu ziņu no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, ka mūsu jaunais projekts ir apstiprināts. Tas nozīmē, ka biedrībai “Dēms” kopā ar kataloņu bungu grupu “Fills de la Flama” ir iespēja realizēt jaunas idejas ES programmas “Erasmus+” ietvaros. Jauniešu apmaiņas projektā “Sound of Youth” no 23. līdz 29.jūlijam atkal tiksies abu valstu – Latvijas un Spānijas – jaunieši, lai kopā radītu, mācītos viens no otra, būtu sadraudzībā ar citas kultūras pārstāvjiem. Projekts solās būt apjomīgs, jo no katras valsts piedalīsies 25 dalībnieki, kuri darbosies mūzikas (perkusiju) un teātra virzienos. Projekta ietvaros jau ir notikusi plānošanas vizīte, kurā piedalījās pa diviem pārstāvjiem no katras valsts. Tajā apspriedām apmaiņas praktiskos jautājumus, apmeklējām naktsmītnes un citas ar projektu saistītas vietas, kā arī līdz galam noslīpējām apmaiņas programmu. Tāpat arī jau zinām, ka projektā paveikto būs iespējams vērot ikvienam interesentam Gulbenes pilsētas svētku ietvaros, tāpat mūsu kataloņu draugi sniegs savu priekšnesumu. Par citām publiskajām projekta aktivitātēm informācija sekos www.gulbene.lv un www.labisbabis.lv.

Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Liene Dembovska, projekta koordinatore

flama l

 

05.07.2018.

 

Rankā organizēs nometni novadā un ārzemēs dzīvojošajiem bērniem

Gulbenes novada Rankas pamatskolā no 29. jūlija līdz 5. augustam notiks nometne „Sēd uz sliekšņa pasaciņa”.
Nometnes laikā dalībnieki iepazīsies ar latviešu bērnu rakstnieku klasiķu A.Brigaderes, A. Sakses, R.Blaumaņa, K.Skalbes literārajām pasakām, kā arī mūsdienu bērnu rakstniekiem un viņu darbiem. Tiks organizētas ekskursijas uz Tērveti, Ērgļiem, Vecpiebalgu. Nometnes laikā bērni veidos savas filmas, zīmēs komiksus, notiks kolektīva latviešu tautas un literāro pasaku lasīšana, darbošanās radošajās darbnīcās, dziedāšana, deju, rotaļu mācīšanās, bērnu literāro darbu iepazīšana. Aktivitāšu īstenošanas rezultātā tiks attīstītas, pilnveidotas latviešu valodas prasmes, veicināta bērnu interese par kultūras mantojumu, kā arī sekmēta Latvijas vēstures un valodas apguve.
Nometnē piedalīsies 30 bērni no Latvijas, Čehijas, Anglijas, Īrijas, Norvēģijas, Austrālijas un Igaunijas.
Latvijas valsts budžeta finansētā programma „Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm” projekts “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, līguma identifikācijas numurs: 2018.LV/SP/02/02.

Aelita Medejse, nometnes vadītāja

sab integ fnd kult.ministrija Dems

 

28.06.2018.

 

“Biedrības “Dēms” ziņojums pie 2017.gada pārskata

DĒMS_Zinjojums_2017.gads

Dems_parskats_2017

 

2. vieta Eiropas jauniešu vides iniciatīvu konkursā

2place 2017. gada vasarā biedrība “Dēms” kopā ar jauniešiem, vides entuziastiem un hidrobiologu Andri Urtānu attīrīja Liedes upi no sanesumiem. 

Veikums ir atzinīgi novērtēts Eiropas līmenī: par padarīto pastāstot YEE jauniešu iniciatīvu konkursā, aktivitāte ir novērtēta kā viena no nozīmīgākajām – jauniešu vides iniciatīvu konkursā iegūta 2. vieta.

 Liedes upes tīrīšana ir viena no projekta “Kuš! Zāle aug!” aktivitātēm. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Gulbenes novada dome.

Attēls

 

 

30.10.2017.

 

Biedrība “Dēms” iepazīstina ar paveikto

dems170527.maijā norisinājās biedrības “Dēms” biedru, interesentu, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvju tikšanās, viesojoties pie biedrības “Esi aktīvs!” Gaujasrēveļos. Neformalā un saulainā atmosfērā iepazināmies, domājām, kā novada biedrības varētu veidot sadarbību nākotnē, uzzinājām jaunas pieejas un metodes brīvprātīgā darba, līdzdalības veicināšanai, kā arī iespējas sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Biedrības “Dēms” projektu koordinatore iepazīstināja ar organizācijas paveikto šogad:

 • organizēta labdarības izsole “Obligāti vajag”, saziedojot līdzekļus “Ķepaiņu draugu klubam”
 • ir apstiprināti projekti “Kuš! Zāle aug!” (LVAF) un “re!starts” (SIF), iesniegts ilgtermiņa brīvprātīgā darba projekts “Coming Soon…”
 • dalība seminārā “EVS – a Key to Better Quality in Youth Work” (Erasmus+) Somijas pilsētā Lahti. Tajā bija iespēja iepazīties ar tradīcijām bagāto Somijas pieredzi NEET jauniešu integrēšanā un EBD kā instrumentu pozitīvu pārmaiņu veicināšanai jauniešu dzīvēs.

29.05.2017.

 

Turpinām izzināt vidi kustībā

No 2017.gada aprīļa līdz 30.novembrim biedrība „Dēms” realizē projektu „Kuš! Zāle aug!”, to finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Gulbenes novada dome. Projekta partneri ir Gaujas fonds, biedrība „Kalsnavas jaunieši”, Strenču novada vidusskola, biedrība „Vidzemes dabas skola”, Lejasciema jauniešu centrs „Pulss” un Gulbenes novada jauniešu centrs „Bāze”.

Projekta laikā tiks realizētas aktivitātes par bioloģisko daudzveidību Vidzemē, izzinot vidi ekoloģiskā kustībā, mācoties pagarināt lietu dzīves ciklu un rodot domubiedrus vides aizsardzībai Vidzemes reģionā.

Tiks organizētas divas velo ekspedīcijas: uz Lejasciema pagastu 14.maijā un Lubānas mitrāju 23.septembrī. Jūnijā norisināsies mācības, lai izzinātu Liedes kalnus, tīrītu Liedes upi kopā ar biedrību „Ūdensaina” un mācītos par bioloģisko daudzveidību. Augusta mācībās kopā ar biedrību “Homo ecos:” uzzināsim, kā pagarināt lietu dzīves ciklu un aktīvi atpūsties dabā kopā ar Latvijas skautu un gaidu organizāciju. Eiropas mobilitātes nedēļas laikā uzsvērsim ilgtspējīgas mobilitātes nozīmi ikdienā.

zla log

 

 

09.05.2017.

 

“DĒMS” tiekas pirmajā gada sapulcē

2017.gada 28.februārī biedrības “Dēms” biedri tikās pirmajā šā gada sapulcē, lai atskatītos uz 2016.gadā paveikto, plānotu gada darbus un iepazītos ar projekta “re!starts” gaidāmajām aktivitātēm. Šī bija lieliska atkalsatikšanās kopā ar jauniem un aktīviem cilvēkiem, kas interesējas par biedrības darbu, kā arī Alisi no Stāķiem, kas iepazīstināja ar Stāķu attīstības biedrības darbu. Nākamā tikšanās 27.maijā kopā ar Madaru Ūlandi un citām novada biedrībām Gaujasrēveļos.
 

 

 

 

„Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

02.03.2017.

 

04.03.2017. labdarības izsole “Ķepaiņu draugu kluba” atbalstam

4.martā plkst. 13:00 Gulbenes kultūras centra disko zālē norisināsies labdarības izsole, kurā gūtie līdzekļi tiks novirzīti “Ķepaiņu draugu kluba” atbalstam.

Kā tas notiks? Tu vari atnest jebkuru labu lietu, ko pats vairs neizmanto (izņemot apģērbus un apavus), bet kuru obligāti vajag citiem, vari nopirkt citu sanestās mantas (sākuma cena 0,50 euro) un galvenais – labi pavadīt laiku. Mantas varēs sanest jau stundu pirms izsoles sākuma, lai izsoles vadītājs ar tām var iepazīties.

Informē Ilze Vanaga, biedrība “Dēms”

akc1702

 

20.02.2017.

 

“Biedrības “Dēms” ziņojums pie 2016.gada pārskata

DĒMS_Zinjojums_2016.gads

Dems_parskats_2016

 

Pieredzētais projektā motivē turpināt iesākto

Ir pagājis laiks kopš 36 jauniešiem no Gulbenes un Katalonijas (Spānija) bija iespēja izaicināt un pilnveidot sevi, darot to, ko nekad iepriekš viņi nav darījuši. Starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta “Universal Languages” ietvaros dalībnieki viens otru ieveda perkusiju, dejas, parkūra un teātra pasaulē.

 Šajās nodarbībās apgūtais rezultējās performancēs Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumā “Super knaģis” Stāķos.

Savas emocijas un iespaidus par dalību šajā projektā atklāj gulbenietes Diāna Supe un Elizabete Dita Augule.

“Ieguvu mazā sapņa piepildījumu. Jau labu laiciņu domāju par bungu spēlēšanu, un beidzot esmu to izdarījusi. Kopumā pieredzētais ir atstājis patīkamas sajūtas. Redzot, ka praktiski no nekā un bez pieredzes spāņi uztaisījuši bungotāju grupu, motivē pašai darīt lietas, kuras īsti neprotu. Ieguvu pamatīgu motivācijas devu ilgam laikam! Meklēšu veidus, kā turpināt iesākto,” stāsta Diāna.

“Nu jau teju mēnesis, kopš projekts „Universal Languages” ir noslēdzies, un, paveroties atpakaļ, ir grūti nesaskatīt milzīgo ieguvumu no šīs pieredzes. Iemācījos izkāpt miljons kilometrus ārpus savas komforta zonas, taču visas šīs grūtības bija to vērtas, jo projekta dalībnieki no Katalonijas bija nepārspējami skolotāji, kas visas mūsu nevarēšanas un negribēšanas uztvēra ar neizmērojami lielu pacietību, pozitīvismu un neaizmirsa uzslavēt katru labi paveikto darbu. Kaut arī katram dalībniekam bija iespējams izvēlēties tikai divas darbnīcas, varu apgalvot, ka tās visas bija lieliskas, jo pasākumā „Super knaģis”, atrādot padarīto, bija redzams, ka ikviens no projekta dalībniekiem ir patiesi priecīgs par to, ko ir paveicis un priekšnesumi bija brīnišķīgi un pavisam netipiski latviešu ikdienai. „Universal Languages” mani pārsteidza ar to, ka 12 dienu laikā ir gandrīz iespējams iegūt „otro” ģimeni. Atvadoties no jauniegūtajiem draugiem, šķita nereāli, ka ir iespējama arī dzīve bez ikdienas darbnīcām, rīta apļiem, kultūras apmaiņas un pozitīvisma enerģijas, kas strāvoja projekta gaitā. Viennozīmīgi varu apgalvot, ka šī ir viena no manas dzīves skaistākajām un arī vērtīgākajām pieredzēm!” ar piedzīvoto dalās Elizabete Dita Augule.

No nodarbībām brīvajā laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt Gulbenes novadu un uzzināt, kas ir “Youthpass”.

***

Projekta numurs: 2016-1-LV02-KA105-001029

Projekta realizācijas laiks: 01.05.2016.-30.09.2016.

Projekta īstenotājs: biedrība “Dēms” un “Fills de la Flama” no Katalonijas

Finansējums: 21148.00 EUR.

Gulbenes novada domes priekšfinansējums 20%.

flama l

 

08.09.2016.

 

Velo diena “Zaļais pedālis” Gulbenē

28.maijā Gulbenē sacentās riteņbraucēji – amatieri, bērni un velo orientieristi, lai sportiskā un draudzīgā atmosfērā spēkus pārbaudītu velo dienā “Zaļais pedālis”. Sacensību diena sākās ar startu amatieriem. Brauciena absolūtais uzvarētājs Reinis Markss, dāmām – Līna Berga. Viņa arī labākā starp sievietēm. Savukārt veterānu – sieviešu grupā ātrākā Rita Rjabiņina. Vīriem V40 grupas līderis – Raivis Ančs. 

Meistarību velo braukšanā varēja pārbaudīt arī paši jaunākie – bērni līdz 12 gadu vecumam. Kopā sacīkstē startēja 20 bērni. Organizatori viņiem bija sarūpējuši veiklības brauciena pārbaudījumus. Labākie zēniem līdz 6 gadu vecumam: Krišjānis Osis, Niks Markovs, Raivo Berkolds, Adriāns Laizāns, Kārlis Putnis, Eduards Ostrovskis, Jēkabs Birznieks, Hugo Platais. Labākās meitenēm šajā vecuma grupā: Laura Kallase, Ieva Griķe un Zane Salmiņa. Vecuma grupā no 7 līdz 9 gadiem spēcīgākie: Valters Osis, Mārtiņš Griķis, Renāts Jugbārdis, Kristers Gabrāns. Savukārt zēniem vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem veiklākie Renārs Vagulis, Dāvis Bērziņš, Dāvis Ende, Edvils Laizāns, Rihards Berkolds. Paldies šās aktivitātes atbalstītājiem: Gulbenes pilsētas pārvaldei un Gulbenes filiāles “Gjensidige” darbiniekiem un personīgi Arnim Dzerkalim par sarūpētajām aktivitātēm un balvām.      

Savukārt vislielāko atsaucību izpelnījās velo orientēšanās pa Gulbeni, kurā startēja gan ģimenes, gan domu biedru komandas. Dalībniekiem vajadzēja atrast 7 kontrolpunktus, kuros gaidīja kāds uzdevums, kas saistīts ar videi draudzīgu rīcību, piemēram, atkritumu šķirošanu un samērīgu patēriņu.

Velo dienas “Zaļais Pedālis” eko velo orientēšanās sacensībās piedalījās 17 komandas, apvienojot 59 dalībniekus. 1.vietu izcīnīja komanda “Putni” un balvā saņēma laivot.lv dāvanu karti 80 EUR apmērā. 2.vietā komanda “Pirtslietu darbnīca”, balvā saņemot dāvanu karti 70 EUR apmērā atpūtai “Ozolduvās”. Savukārt 3.vietu izcīnīja komanda “Cēlkoki”. Viņiem dāvanu karte 60 EUR apmērā atpūtai saimniecībā “Purenes”. 4. vieta – komanda “Vējš spieķos” un dāvanu karte 30 EUR apmēra velo servisā “Velo Rīts”. Bez tam vairākas komandas saņēma piemiņas un pārsteiguma balvas.

Projekts “Zaļais pedālis” tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

logo

 

30.05.2016.

 

Zaļais pedālis

No 2016.gada 1.aprīļa līdz 31.oktobrim biedrība “Dēms” realizēs Latvijas vides aizsardzības fonda finansētu projektu “Zaļais Pedālis”, kura mērķis ir popularizēt velosipēdu kā modernu, videi draudzīgu un atbildīgu pārvietošanās līdzekli, kā arī atklāt Gulbenes novada dabas resursu bagātību un pilnveidot novada iedzīvotāju zināšanas vides izglītības jomā.

Projekta ietvaros tiks realizētas dažādas aktivitātes: 

 • Velo ekspedīcija ar vides izziņas aktivitātēm 14.maijā ap Ušura ezeru, piedaloties vides ekspertei Anitrai Toomai;
 • “Eko velo” orientēšanās un velo sacensības visām paaudzēm Gulbenes pilsētā 28.maijā;
 • Akcija “Zaļais uzaicinājums” Gulbenes novada svētku ietvaros 6.augustā – Jaungulbenes dabas un vēsturisko objektu bagātību izziņa ar divriteņiem un laivām; velo paraugdemonstrējumi un radoša iedvesma videi draudzīgas ikdienas uzburšanai;
 • Akcija “Velo ES” Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros jeb – kā deputāts izskatās uz velosipēda; konkurss jauniešiem ar videi draudzīgām balvām;
 • Velo ekspedīcija 1.oktobrī uz Litenes pagasta Sitas-Pededzes pļavām (Natura 2000 teritorija), piedaloties Eiropas putnu dienās ornitologa Elvija Kantāna vadībā.

Projektu līdzfinansē Gulbenes novada dome, tā saturs kļūs interesantāks, pateicoties biedrības “Jumata” un Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrības līdzdalībai.

Projekta aktivitātēm seko līdzi: www.facebook.com/biedribadems/

Ilze Vanaga

Projekts “Zaļais pedālis” tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

logo

 

27.04.2016.

Office