No 17.-21. jūlijam aizvadīta nometne “Pazudis Kalnī”, kur jaunieši vecumā no 15-18 gadiem metās izaicinājumam un apguva:

-Laika un darba plānošanas prasmes, orientēšanās pamati, maskēšanās, komunikācijas prasmes, zināšanas par mentālo, fizisko un reproduktīvo veselību un daudz citas jaunas prasmes.

Ikdienu pie jauniešiem brauca ciemiņi, kas vadīja dažādas aktivitātes – Rolands Blūms, lai vadītu pašizaugsmes nodarbību, Valsts robežsardzes un Valsts policijas pārstāvji ar izglītojošām un izzinošām aktivitātēm. Kā arī Zemessardzes pārstāvji, kas arī rīkoja nakts pārgājienu jeb orientēšanos, kur jauniešiem bija nepieciešams pielietot savas radošās, izglītojošās un spēka spējas, lai nokļūtu galā.

 

Nedēļa mežā ir neliels izaicinājums pat vecākajiem, lielākoties, nedēļa aizvadīta bez mobilā telefona, datora, TV un citām ierastajām ierīcēm. Siltās sarunas pie ugunskura aizvietoja jebkuru īsziņu, jauniešu radošums un iztēle aizstāj jebkuru seriālu un harmoniskā putnu čivināšana aizstāj jebkuru dziesmu. 

Izdzīvošanas pamati jeb kā nepazust mežā?

 

Jaunieši paši cēla sadzīves teltis, izstrādāja sev dušu no visparastākajiem sadzīves materiāliem. Apguva maskēšanās prasmes, ko pēc tam pielietoja, spēlējot paslēpes mežā. Praktiskās nodarbības ar pirmās palīdzības sniegšanas pamatiem noderēja orientēšanās, kad bija nepieciešams izveidot nestuves no palaga un diviem dēļiem, kā arī sniegt pirmo palīdzību dažādos izspēlētajās situācijās.

 

Dalībnieki atzīst, ka labprāt vēlreiz šo piedzīvotu tuvākajā laikā. Ikvienam atmiņā palika draudzīgās spēles, sarunas, kas saliedēja, jaunas pazīšanās, kas pārtapa lielākās draudzībās un, protams, izklaidējošais peintbols.

*Nometne tika organizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu.