Mācību pasākums “Jauniešu interešu aizstāvības konsultantu pieredzes apmaiņas vizīte”, kurā dalību ņēma arī Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” jaunatnes lietu speciāliste Amanda,  norisinājās no 22. līdz 25.aprīlim, Norvēģijas pilsētā Tonsbergā.

 


Mācību vizīti organizēja biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar organizāciju “Participation Agency” no Norvēģijas, un mācību vizīte organizēta projekta “Jauniešu līdzdalības platformas attīstības veicināšana” ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Mācību vizītes laikā, tās dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunatnes darba aizsākumiem Norvēģijā, kā arī, dažādām metodēm jauniešu līdzdalības veicināšanā dažādās vietās. Vizītes laikā tika apciemoti dažādi Norvēģijas jauniešu centri, apskatot un iejūtoties ikdienas darba vidē tajos, kas ļāva katram dalībniekam smelties pieredzi un pilnveidoties sev nepieciešamos veidos.

Pasākuma mērķis bija pilnveidot jauniešu interešu aizstāvības konsultantu kompetences jauniešu pilsoniskās līdzdalības attīstīšanā, kas arī tika sasniegts un realizēts, jo ik katrs no dalībniekiem mācību vizītes laikā ieguva jaunu dvesmu un redzējumu uz dažādajiem darba virzieniem, ko attīstīt savos novados un iestādēs. Kā arī, pieredze, ko šī vizīte sniedza, ļaus prasmīgāk plānot jaunatnes darbu Gulbenes novadā.

Tāpat arī pēc šīs mācību vizītes, Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” darbinieki un Gulbenes novada jauniešu domes pārstāvji tika iepazīstināti ar jauniegūto pieredzi “Jauniešu interešu aizstāvības konsultantu pieredzes apmaiņas vizītē”, lielāku uzsvaru liekot uz Jauniešu līdzdalību sekmējošiem attīstības virzieniem, un dažādiem veidiem kā noteikt sasniegto rezultātu esamību un ietekmi uz tiešo auditoriju – mūsu jauniešiem.

Mācību vizīti organizēja biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar organizāciju “Participation Agency” no Norvēģijas.