No 7. līdz 14.augustam norisinājās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “Let’s do it again!”, un tas atkal tika izdarīts – satikās jauni cilvēki no Latvijas un Katalonijas, lai pavadītu brīnišķīgu laiku un mācītos viens no otra. Projekta aktivitāšu pirmā puse norisinājās Stāmerienā, kas jau ir bundzinieku grupas no Barselonas “Fills de la Flama” iemīļota vieta, kas, viņuprāt, ir maza paradīze. Dzīvojot teju ezera krastā, projekta dalībnieki iepazinās, mācīja viens otram dažādas prasmes (žonglēšana, zīmēšana, dejošana un fiziskie treniņi), diskutēja par nopietnākām tēmām, kā arī radīja ideju projekta fināla performancei. Projekts un kopīgi radītā performance sniedza iespēju izmēģināt ko jaunu un sevi izaicināt ļoti drošā, pieņemošā un atvērtā vidē, kur cits citu nenosoda, bet tieši pretēji – iedrošina un atbalsta. Performances dalībnieki sadalījās trīs grupās – dziedātāji un ģitārists, dejotāji un bundzinieki – un tika radīts jauniešu izvēlēts dziesmu popūrijs, kurā dzirdamas latviešu, katalāņu un starptautiski zināmas dziesmas. Pēc pēcpusdienas izbraukuma un “Fills de la Flama” koncerta Valmierā projekta dalībnieki pārcēlās uz Jaungulbeni, kur tika pavadīts laiks līdz projekta izskaņai. Nedēļas nogalei piemita svētku sajūta, jo norisinājās gan projekta performances pirmizrāde, gan katalāņu draugu uzstāšanās – viss aizritēja priecīgi un tieši tā, kā tam bija jābūt.

Katalāņiem šis projekts bija arī Latvijas zemes un kultūras iepazīšanas laiks, jo lielākā daļa Latvijā viesojās pirmo reizi, tomēr arī latviešiem šis noteikti bija laiks, kad tika atjaunota pašapziņa un atgādināts, cik skaista ir mūsu kultūra. Kad kāds no ārzemēm priecājas par mūsu tradīcijām, valodu un kultūru, pašiem arī uzreiz šķiet, ka nemaz nav tik slikti. Patriotisms par Latviju noteikti dubultojās. Dažiem projekta dalībniekiem šī bija atkalsatikšanās, citiem tikšanās pirmoreiz un nu jau cerība tikties atkal un atkal. Brīnumaini, ka nedēļas ietvaros ir iespējams tik dziļi iepazīt citu kultūru, pat neesot tajā valstī, iepazīt jaunus cilvēkus, atvērt prātu, redzot citādo un saaugt kopā, dzīvojot vienā ritmā. Projekta dalībnieki gandrīz katru dienu brīvos brīžos pārrunāja un piesauca Eiropas vārdu, priecājoties, ka ir dotas šādas iespējas un ka būšana Eiropas Savienībā mūs vieno.

Nu, ko?! Šķiet, ka mēs pavisam drīz darīsim šo atkal – “Let’s do it again”.

Līva Lilija Graņica, projekta dalībniece

 

 

 

“Finansē/Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.”