No 1. augusta līdz 6. augustam Rankas jauniešu centrā “B.u.M.s” , sadarbībā ar Rankas kultūras namu, norisinājās dienas nometne “Nekādu šķēršļu! Hемає перешкод!” Nometne bija paredzēta Latvijas un Ukrainas jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem, ar mērķi sekmēt Ukrainas jauniešu iekļaušanu vietējā kopienā un komunikācijas veidošanu jauniešu starpā.

Kopumā nometnē dalību ņēma 12 Latvijas un 8 Ukrainas jaunieši. Sešas dienas ukraiņu un latviešu jaunieši centās un mācījās ne vien komunicēt savā starpā, bet gan arī pierādīt to, ka valoda un tautība nav šķērslis komunikācijai, un līdz nedēļas beigām viņi  jau bija atraduši veidu, kā komunicēt savā starpā, un pierādījuši, ka saziņu ir iespējams veidot un, ka starp šiem jauniešiem nav nekādu šķēršļu.

Pirmā diena bija radoša, jo visi kopīgiem spēkiem veidojām nometnes karogu un ģerboni, kā arī iepazināmies ar cilvēkiem ar ko kopā tiks pavadītas nākamās piecas dienas. Otrajā dienā jaunieši apguva dažādos komunikācijas veidus, lai lauztu ledu savā starpā. Žesti, mīmikas un dažādi palīgmateriāli, lai veiksmīgi nodotu informāciju citam no cita. Trešā diena bija visaktīvākā diena- sporta un veselības diena. Izvijot sportiskās aktivitātes līdz ar aktīvām spēlēm, jaunieši veicināja kā savu, tā cits cita veselību.

Ceturtās dienas pirmajā pusē jaunieši iepazina vairāk latviešu un ukraiņu kultūru, caur tradīcijām un “pagalma spēlēm”, ko ikkatrs jaunietis ir spēlējis savā vidē. Šajā dienā jaunieši viens ar otru veiksmīgi komunicēja kā par Pasaulīgām tēmām, tā par vietējo kopienu katrā no valstīm, un to, kā neapjukt mūsdienu digitālajā laikmetā. Pirmspēdējā nometnes diena jauniešus izaicināja. Izaicināja uzzināt par sevi un savām emocijām vairāk, izaicināja izkāpt no komforta zonas un izaicināja arī sportiski, kopīgi vienojoties peintbola spēlē. Nometnes noslēdzošā diena jau pavēra skatu uz jauniešu kopienas komunikācijas spējām šeit Latvijā. Jaunieši aktīvi bija savā starpā jau pieraduši komunicēt, kas vietējās kopienas analīzi un emociju apkopojumu par aizvadīto nedēļu padarīja vieglu un nepiespiestu.

Nometne finansēta no Gulbenes novada pašvaldības Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursa