Šaursliežu dzelzceļa posms Gulbene – Alūksne trīsdesmit trīs kilometru garumā, kur ikdienu joprojām kursē bānītis, ir ne vien valsts nozīmes vēstures piemineklis, bet arī tautā mīļots simbols un tūrisma objekts. Kādreizējais svarīgas nozīmes transporta ceļš šobrīd ir kļuvis par autentisku piedzīvojumu, ļaujot vērot neskartu dabas daudzveidību. Tomēr, lai arī tieši bānītis ir tas, ko nereti asociē ar Gulbeni, liela daļa vietējo jauniešu, kuri nav piedzīvojuši dzelzceļa aktīvās satiksmes laikus, neizprot tā vēsturisko nozīmi un vērtību.

Tādēļ biedrība “Dēms” aicina pieteikties jauniešus vēsturiski izzinošam un radošam bezmaksas braucienam ar bānīti, kas norisināsies 19. septembrī plkst. 18.00 – 21.15! Turpceļā ielūkosimies bānīša vēsturē, savukārt atpakaļceļu pavadīsim ar dzejas rindām un mūzikas ritmiem. Dalībnieku skaits ierobežots – piesaki savu dalību, aizpildot anketu: https://ej.uz/bezasfalta

Projekts īstenots “Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkursa 2020” ietvaros un sadarbībā ar SIA “Gulbenes – Alūksnes bānīti”.

Tīna Žmuida

04.09.2020.