Kopš 20.augusta Gulbenes novadā brīvprātīgā darba gaitas ir uzsākusi Turcijas jauniete Betula, kura piedalās projektā “Go Outside”. Ko viņa saka par sevi:

“Sveiki, es esmu Betul Nur Piper

Esmu no Turcijas. Man ir 22 gadi. Esmu studente Turcijas Juridiskajā fakultātē. Kad mācījos vidusskolā, es dzīvoju kopmītnēs un man ir  pieredze, kas saistīta ar citām kultūrām un jauniem cilvēkiem, jo kopmītnēs bija daudz dažādu cilvēku no dažādām kultūrām.

Esmu spēlējusi teātri vācu valodā Gētes Institūtā. Mani izvēlējas teātra atlasē un es pievienojos teātra nometnei, kurā bija dažādi cilvēki, no vairākām valstīm. Mēs kopā ar vācu skolotājiem iestudējām lugu.

Esmu strādājusi konditorejā, bērnu veikalā, lielveikalā, advokātu birojā, kā arī veidojusi veikalu. Darbojos kā brīvprātīgā organizācijā LOSEV, kas ir pilsoniskās sabiedrības organizācija, kurā es esmu bijusi kopā ar vēzi slimiem bērniņiem. Esmu pabijusi arī veco ļaužu pansionātos. Esmu bijusi brīvprātīgā ‘’CACAy’’, juristu grupa bērniem, kur mans uzdevums bija būt atbildīgai par teātri. Es strādāju ar ‘’Hayat Sende’’, teātra asociāciju. Mēs kopā ar ‘’Hayat Sende’’ iestudējām lugu par bērnu tiesībām. Es biju šīs lugas autore. Tas nebija viegli, jo man bija jākomunicē ar dažādiem cilvēkiem, tajā pašā lakā jāietur disciplīna.

Mani interesē gleznošana uz audeka, flīzēm vai koka. Es esmu organizējusi flīžu mākslas izstādi. Mani interesē dzejoļi.  Es ierunāju dzeju Youtube kanālā. Manu Youtube kanālu sauc ‘’bettpiper’’. Man patīk lasīt grāmatas, braukt ar velosipēdu, likt puzles, gatavot, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, esmu daudzpusīga.

Es izvēlējos brīvprātīgo darbu šeit, Latvijā, jo vairāk vēlējos iepazīt šo valsti. Esmu dzirdēju, ka Latvija ir Baltijas pērle. Man ir pieredze brīvprātīgajā darbā, tāpēc es ticu, ka man veiksies projektā. Projekts ir lieliska pieredze, jo kad došos atpakaļ uz Turciju, vēlos strādāt sociālu darbu.

Brīvprātīgais darbs priekš manis ir aizraujošs un noderīgs. Es uzskatu, ka mācot vai palīdzot kādam lietas, kuras es pati protu, ir lieliski, varu mainīt cilvēku dzīvi pozitīvāk. Es varu mainīt sliktos ieradumus, pret labajiem, cilvēci un pasaules glābšanu. Mēs varam palīdzēt viens otram. Kā cilvēce mēs ātri attīstāmies. Esmu pārliecināta, ka piedaloties EBD man radīsies iespēja izprast, iegūt jaunu pieredzi, esot brīvprātīgajai, atpazīt un iepazīt dažādas kultūras, iemācīt un iemācīties daudz ko jaunu.

Jauniešu centru darbinieki ir ļoti izpalīdzīgi, atbildīgi un smieklīgi. Viņi ir līdzjūtīgi, es esmu apmierināta, ka esmu šeit. Es esmu priecīga strādāt ar viņiem Latvijā.”