Lai arī ir ES programmas brīvprātīgā darba projekts “Come As You Are” faktiski ir noslēdzies, es vēlētos iepazīstināt ar sevi. Mani sauc Rikardo un es esmu no Portugāles. Mana pieredze kā EBD brīvprātīgajam sākās naktī, kad ierados Rīgā. Mani lidostā sagaidīja mans projekta koordinators kopā ar otru brīvprātīgo. Mēs naktī devāmies uz Gulbeni un mans piedzīvojums varēja sākties.

Pirmajās projekta dienas es iepazinos ar citiem brīvprātīgajiem, mentoru, pilsētu un cilvēkiem, kuri bija saistīti ar projektu, kā arī notika pirmās projekta aktivitātes. Protams pirmajā laikā es adaptējos atšķirībām starp savu dzimto zemi un Latviju. Mana pieredze liecina, ka vairāk nekā adaptēties atšķirībām, es izvēlējos tās pieņemt un izbaudīt, šīs atšķirības ir tās lietas, kuras veido manu neatkārtojamo pieredzi. Protams izbaudīju arī to kā ir pirmo reizi dzīvē dzīvot vienam – pastāvīgi.

Pēc dažām dienām Latvijā tiku iepazīstināts ar skolotājiem un darba uzdevumiem Gulbenes 2.vidusskolā un mans projekts varēja sākties. Manas pirmās aktivitātes bija ļoti atsvaidzinošas, es izbaudīju tās, es iepazīstināju skolēnus ar sevi, ar savu valsti, kultūru un tradīcijām. Pēc neilga laika es tiku aicināts mācīt ģitārspēli jauniešu centrā “Bāze”. Es spēlēju ģitāru dažus gadus un bija jauki iegūt iespēju mācīt bērniem un jauniešiem vienu no manas dzīves kaislībām.

Jūnijā es devos apciemot vecākus, pēc neilga laika pavadīta tur es atgriezos, lai izbaudītu vasaru Latvijā. Es pavadīju lielisku vasaru Latvijā mācīju ģitārspēli, palīdzēju organizēt vasaras aktivitātes, iepazinu jaunus cilvēkus. Viena no labākajām iespējām bija satikt jaunus cilvēkus dažādu aktivitāšu ietvaros, kā piemēru varu minēt divas aktivitātes – Latvijas – Moldovas skolēnu apmaiņa, kur biju aicināts sniegt atbalstu Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolotājiem, šeit satiku interesantus cilvēkus ar ko kopā pavadījām laiku un dalījāmies ar idejām, otra aktivitāte, bija jauniešu apmaiņa starp Katalonijas (Spānija) un Latvijas jauniešiem starpkultūru aktivitāte, kur es biju ielūgts uz šo aktivitāti. Vasarā brīvajā laikā es uzspēju apmeklēt arī metālmūzikas festivālu Bauskā.

Sākoties Septembrim mans brīvprātīgais darbs kardināli mainījās. Es sāku piedalīties mūzikas nodarbībās Gulbenes sākumskolā, šeit es satiku iespējams nozīmīgāko personu mana brīvprātīgā darba ietvaros – mūzikas skolotāju Vitu. Vita mani iedvesmoja, viņa palīdzēja kļūt par labāku mūziķi par labāku cilvēku, par ko es vienmēr būšu pateicīgs viņai. Gulbenes sākumskolā es piedalījos radio kluba radīšanā, mūzikas stundu un aktivitāšu vadīšanā, koncertos un citās aktivitātēs. Bez tam es pasniedzu agnļu valodu vietējā bibliotēkā, kā arī palīdzēju ar angļu valodas vadīšanu Gulbenes ģimnāzijā.

Latvija kopumā ir devusi man vairāk nekā es jebkad varēju iedomāties. Par šo iespēju es vēlētos pateikties projekta Come As You Are koordinatoram Laurim, Eiropas Solidaritātes korpusam, kā arī ikvienam, kurš ir veidojis šo lielisko piedzīvojumu kopā ar mani. Brīvprātīgais darbs tā ir nenovērtējama iespēja mainīt Jūsu dzīvi.

Projekta Come As You Are brīvprātīgais Rikardo Rodrigezs

Projekts Come As You Are Nr. 2017-3-LV02-KA105-001811 notika sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusu un Gulbenes novada pašvaldību.

 

Par rakstā iekļautās informācijas saturu atbild projekta koordinators. Raksts neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.