Cirka fanfarām skanot, 12.janvārī Gulbenes kultūras centrā ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonijā “Gada Atsitiens” novada jaunieši balvas saņēma 8 nominācijas. Cirks bija šī gada dresscode, kuru bija ievērojuši ļoti daudzi apmeklētāji, kā arī sajūtas uzbūra atbilstoši tematikai iekārtotā zāle un foajē telpa, un kur tad bez bērnības cirka garšas – cukurvates.

Uzvarētājus šogad noteica visidati.lv balsojums (šogad rekordliels balsojums – 1156 balsotāji), Facebook.com balsojums un žūrijas (dažādu jomu pārstāvji) vērtējums.

Tad par nominācijām un uzvarētājiem:

“Jaunietis jauniešu centrā” – Līva Kampe (jauniešu centrs “Pulss”). Viņa ir atsaucīga, patiesa un vienkārša. Uz jauniešu centru pirmo reizi atnāca kā maza, kautrīga meitene, kurai viss interesē un visur vēlas piedalīties. Tā arī Līva jauniešu centram ir uzticīga visus šos gadus – sākot jau no 4. klases. Šobrīd Līva mācās Smiltenē, bet nedēļas nogalēs neaizmirst arī jauniešu centru “Pulss”. Nekad nav baidījusies iesaistīties pasākumu organizēšanā vai brīvprātīgajā darbā. Ir pabeigusi bronzas līmeni programmā “Award” un šobrīd turpina virzīties uz priekšu sudraba līmenī!

Šai nominācijai nominēti bija arī: Agnija Briedīte (Stradu jauniešu centrs “Ligzda”) un Arnolds Apsītis (Rankas JIC “B.u.M.s.”).

“Gada brīvprātīgais jaunietis” – Marija Annuškāne. Brīvprātīgā Tirzas pamatskolā, kur palīdzēja skolotājiem viņu darbā. Piedalījusies arī pirmsskolas darbā. Viņai padevās un vēl joprojām padodas darbs ar bērniem.

Vēl nominētie: Agnese Keita Birzniece, Elizabete Brūniņa un brāļi Elvijs un Jānis Stībeļi.

“Gada jaunietis sportā” – Kristiāns Šulcs. Latvijas U16 basketbola izlases spēlētājs. Piedalījies Eiropas basketbola čempionātā savā vecuma grupā. Sekmīgi pārstāv Gulbenes novada godu savas vecuma grupas sacensībās Latvijā. Kristiāns kļuvis par stabilu komandas Gulbenes “Buki” pamatsastāva spēlētāju.

Pārējie nominanti: Valts Zaķis, Rinalds Skopāns, Lauris Lapsa.

“Gada atklājums” – Jānis Zvirgzdiņš – „Z&Z Furniture”. Mērķtiecīgs jaunietis, kurš Gulbenē izveidojis uzņēmumu SIA “Z&Z furniture” un uzsācis mēbeļu ražošanu minimālisma stilā, prasmīgi apvienojot divus dažādus materiālus – koku un metālu. Uzņēmumā tapušās mēbeles tiek atzinīgi novērtētas arī kaimiņvalstīs.

Vēl nominētie “Gada atklājumam”: Lauris Neilands, SMU “Garden Goods”, Kristiāns Šulcs.

 “Gada notikums” – projekts “Sound of Youth”. Projekts norisinājās no 2018.gada 23. līdz 29. jūlijam, kur tikās Latvijas un Spānijas jaunieši un kopā mācījās un radīja oriģinālu performanci, izmantojot teātra mākslu, bungas un perkusijas. Projekta ietvaros jaunieši pielika savu radošo un māksliniecisko roku pie Stāmerienas vides sakopšanas. Projekta realizētājs bija biedrība „Dēms”.

Pārējie “Gada notikuma nominanti”: Gulbenes novada jauniešu diena 2018, Projekts “Radi koši – radoši”, pasākums “Slava Tracksuit party”.

“Paraugs jauniešiem” – Rihards Račko. Atsaucīgs, izpalīdzīgs un patriotisks jaunietis no Stāmerienas. Kurš ir izveidojis X – Alianse izlaušanās istabas. Rihards ir īsts Stāmerienas patriots, kurš no darba brīvajā laikā ir īpašnieks un ideju ģenerētājs X Alianse izlaušanās istabām. Aizvien vairāk ir apmeklētas Riharda organizētās viktorīnas, kurās ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt ko jaunu. Jaunietis neatsaka palīdzēt Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” un Gulbenes novada pasākumos.

Pārējie nominanti: Gulbenes novada valsts ģimnāzija, Ilze Vanaga, Elvijs Kantāns.

 “Gada jaunietis uzņēmējdarbībā” – Paula Mezīte, “Ķepaiņu klīnikas” saimniece. Vietu, kur mūsu četrkājainie mīluļi var saņemt palīdzību ir izveidojusi jauniete Paula Mezīte, kura pēc studiju pabeigšanas atgriezās Gulbenē, lai strādātu profesijā. Tagad šī klīnika ir viena no modernākajām veterinārajām klīnikām Vidzemē, kur savus mīluļus ved saimnieki arī no citiem novadiem. Lai mūsu mīluļi saņemtu labāko palīdzību, Paula nemitīgi pilnveidojas un mācās.

Nominanti: Anrita Ozola, Agita Upāne, SMU “Garden Goods”.

“Gada jaunietis” – Diāna Krasiļņikova. Enerģiska, smaidīga un vienmēr izdomas bagāta. Savu enerģiju un aktivitāti iegulda, darbojoties skolēnu pašpārvaldē, dejojot tautisko deju kolektīvā “Rūsiņš” un darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā “Bee Happy”, un vienkārši ikdienas skolas un klases dzīvē. Diāna ir atbildīga un mērķtiecīga – ja ko iecerējusi, paveiks.

Vēl nominācijai nominētie: Krists Cirpons, Niks Zeps, Megija Ķiploka, Tīna Žmuida.

Paldies arī mūsu sponsoriem – balvu labvēļiem – Gulbenes sporta centram, Vecgulbenes muižai, Gulbenes kultūras centram, “Tālavas sidram” un X-Alianse.

2019.gadā esam darbīgi, rosīgi un ar darbiem un sasniegumiem pamanāmi, un tad jau tiekamies uz Gada Atsitiena 2019 balvu saņemšanu.

Foto no pasākuma: https://failiem.lv/u/ca4vn535