Tas bija pieredzes apmaiņas brauciens, ne tikai apskatīt, bet pirmkārt un galvenokārt stiprināt kolēģu kopā būšanu. Priecājamies, ka šajā braucienā Gulbenes novada jaunatnes darbinieki bijām kopā ar mūsu jomas kolēģīšiem no Balviem un Alūksnes.

Šajā reizē mūsu virziens – Kurzemes puse. Tālais pārbrauciens busiņā, sarunas iz dzīves un arī darba, līdz esam piestājuši Brocēnu pusē – jauniešu centrā “Kopā”. Jaukā gaisotnē apskatījām telpas, no kurām kādas uz gada beigām atgūst jaunu elpu, tiek nedaudz uzlabotas. Un tad jau sarunas un diskusijas par jaunatnes darbu, dažādām problēmsituācijām un izaicinājumiem. Secinājums, jauniešu centrs ir diezgan tuvu pēc formas un aktivitātēm kā pie mums Gulbenes novadā.

Tālāk ceļš mūs aizved uz Kuldīgas pusi, kur braucot pa šaurajām ieliņām redzam arī divas smaidīgas sejas, kuras aicina mūs uz Kuldīgas bērnu un jauniešu centru. Jauniešu “haosiņa” telpa, kurā ir biljards, galda teniss un čiliņa vieta mijas ar nopietnu ieraksta studiju, kas svaigi pirms divām nedēļām iekārtota pateicoties pārrobežu projektam un gaida pirmos apmeklētājus. Un, protams, kas tad ir jauniešu centra labākā vieta garajiem rudens vakariem – tā ir virtuve, kura centrā ir ļoti labi aprīkota un ikdienā pēc stāstītā, daudz tiek izmantota. Kuldīgas jauniešu centrā projektu darbs turpinās – notiek tehniski darbi pie āra teritorijas labiekārtošanas. Vēl centram ir liela zāle ar skatuvi un nepieciešamo aparatūru, ko izmanto ne tikai jauniešu pasākumiem. Sadarbība ir šī jauniešu centra visvairāk dzirdētais vārds, jo visas aktivitātes vairāk balstās uz jauniešu iniciatīvām un kopā būšanas principa.

Savu pirmo dienu noslēdzam ar gardām vakariņām vietējā “pagrabiņā”, ļoti omulīgā un jaukā vietā un turpinās sarunas par dienas laikā gūtajām atziņām un novērojumiem.

Otrās dienas mērķis arī zināms – Liepājas jauniešu māja. Un te nu mēs varam paspīdēt, jo Liepāja jaunatnes jomā ir mazs dīglītis salīdzinājumā ar mums. Viesojāmies omulīgajās telpās, kas ir mazas pēc izmēra, taču ar radošu domu iekārtotas. Taču ir lieta, ar ko Liepājai nevaram konkurēt, tas ir jauniešu skaits. Dēļ ierobežotām telpām, jauniešu māja strādā tiešām tikai uz jauniešu auditoriju (13-25 gadi) un piedāvā aktivitāšu mērķtiecīgu programmu. Sestdienas atstājot plašāku auditoriju pasākumiem un jauniešu idejām.

Jāteic, ka ikvienā vietā, kur pabijām bija savi plusi un mīnusi. Bija lietiņas, ko “nošpikojām” un ieviesīsim savos centros, kā arī ir vērtīgs atzinums, kad jauniešu darbam ir jāturpinās un mēs darām darbu, kas neatkarīgi no vietas un resursiem ir lietderīgs atbilstoši lielākai vai mazākai jauniešu auditorijai. Katram jauniešu centram mums ir sava “odziņa” un jaunatnes darbinieki, kuriem patīk savs darbs.

 

Lana Upīte – Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”