Kādā 2018.gada februāra svētdienas vakarā, kad zemi klāja sniegs, es ierados Latvijā. Bija vēla nakts, kad es pirmo reizi ieraudzīju Gulbeni. Ārā bija ļoti auksts, jo sevišķi ja ņem vērā, ka es esmu Spāniete. Šajā naktī debesīs bija tūkstošiem spožu zvaigžņu. Un manas jaunās mājvietas logā laistījās leduspuķes. Tādas ir manas pirmās atmiņas par šī piedzīvojuma sākumu, kurš notika vairāk nekā pusgadu atpakaļ.

Laiks skrien ātri, un daudz, kas ir norisinājies šajā laikā, piemēram es pieķēru sevi pie domas, ka joņoju no vienas aktivitātes uz otru, kā savāds trusis no Alises brīnumzemē. No Gulbenes pašvaldības uz Gulbenes 2.vidusskolu, uz Gulbenes Bibliotēku, uz Liteni, uz Stāmerienu, uz Lizumu, uz Beļavu un citām vietām.  Es lietoju vārdu savāds, jo lai gan tagad es izprotu daudz labāk Latviešu valodu un latviešu pasaules redzējumu, tomēr daudzos veidos es biju savāda priekš Gulbeniešiem. Varbūt tāpēc, ka es žestikulēju daudz, varbūt tāpēc, ka esmu skaļa, varbūt tāpēc, ka es kaislīgi jūtu līdzi dažām lietām, varbūt tāpēc, ka runāju ar cilvēkiem tuvāk nekā tas ir ierasts šeit.

Neskatoties uz tik ļoti daudzām kultūras atšķirībām, es nevarētu justies daudz gaidītāka, laimīgāka un piepildītāka un  priecīgāka savā brīvprātīgajā darbā Gulbenē. Piemēram, es diskutēju par dažādiem jautājumiem savās aktivitātēs – par cilvēktiesībām, par sieviešu tiesībām, par etnocentrismu, par kultūras dažādību utt. Es vēlos uzsvērt, ka es vienmēr esmu saņēmusi daudz pozitīvu emociju un entuziasmu no aktivitāšu dalībniekiem, kas man deva papildus motivāciju darīt to, ko es daru. Man bija iespēja diskutēt par dažādiem jautājumiem arī ar citiem cilvēkiem manu angļu valodas un spāņu valodas nodarbībās, kā arī ikdienā.

Šeit es iemācījos būt empātiskāka un mierīgāka, citiem vārdiem sakot es izaugu kā personībā un kā profesionālis. Es vēlētos pateikties Gulbeniešiem ko es satiku un arī pārējiem latviešiem no citām šīs zemes pusēm par visu ko jūs man esiet devuši un es ceru jūs satikt drīzumā atkal. Paldies Gulbene, tu padarīji mani laimīgu. Priekā!

Jūlija Konstance Marrauda – Eiropas Brivprātīgā.

Projekts Come As You Are Nr. 2017-3-LV02-KA105-001811 notika sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusu un Gulbenes novada pašvaldību.

Par rakstā iekļautās informācijas saturu atbild projekta koordinators. Raksts neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.