1. – 25. augustā Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze” norisinājās divarpus dienu radošais piedzīvojums, kurā piedalījās 20 koši, jautri un neatkārtojami jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām (Cēsīm, Jaunpiebalgas, Tūjas, Babītes, Siguldas u.c.)
  2. augustā jaunieši iepazina Gulbeni braucienā ar elektrovilcieniņu, apguva radošās domāšanas metodes, veidoja mozaīkas tehnikā projekta nosaukumu, izzināja performances mākslu Anitas Birznieces vadībā un saliedējās kā komanda, aizvadot vakaru pie dabas.
  3. augustā jaunieši orientējās pa pilsētu, veicot zibakciju, kurā aicināja pilsētas iedzīvotājus pievienoties vakara pasākumam jauniešu centra “Bāze” iekšpagalmā. Vēlāk jaunieši iepriekšējā dienā iegūtās zināšanas izmantoja, lai iestudētu 3 nelielas performances, kuras vakarā izrādīja sanākušajiem skatītājiem un viens otram. Ne vien ar performanci, bet arī ar saldējumu, tēju un cepumiem aizsākās vakara pasākums, kuru turpināja radošās darbnīcas: papīra trauku veidošana, ķermeņa skrubju izgatavošana, korejiešu rakstības iepazīšana, tradicionālie danči un dažādas enerģiskas aktivitātes.

Projektu “Radi koši – radoši” uzrakstīja un realizēja entuziastiskas jaunietes: Tīna Žmuida, Līva Ejuba, Līva Lilija Graņica, Megija Ķiploka. Meitenēm talkā nāca arīdzan citi jaunieši no Gulbenes, kas iesaistījās gan kā dalībnieki, gan arī kā palīdzīgas rokas.  

Projekta galvenais uzdevums bija iepazīstināt jauniešus ar performanci, piešķirt šim vārdam jēgu un atšifrējumu, kā arī dot iespēju pašiem jauniešiem performēt. Šīs divarpus dienas caurvija radošums, jauniešu iniciatīva, vēlme darboties un radīt. Performance ir mākslas forma, pret kuru ļaudis nereti izturas skeptiski, jo tā nerunā tieši, tā nepasaka atbildes. Tādēļ šie jaunieši visnotaļ bija drosmīgi, atbraucot uz Gulbeni un nostājoties aci pret aci ar performanci un sterotipiem.

Projektu finansēja Gulbenes novads. Paldies arī sponsoriem, sadarbības partneriem: “Tīrs Miers”, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centram, “Kantes krogam”, jauniešu centram “Bāze”. Paldies arīdzan disku golfa puišiem – Krišam Mazūram, Armandam Vaičulam, kā arī Anitai Birzniecei un Alisei Rubenei-Dūnei par atbalstu pasākuma tapšanā.