17. augustā Gulbenē notika jauniešu diena. Visi Gulbenes un blakus novadu jaunieši bija pulcējušies vienuviet. Jauniešu dienu iestartēja sporta aktivitātes un chill zona, bet nedaudz vēlāk visam pievienojās arī jaunie mūziķi ar saviem priekšnesumiem.

Jauniešu dienas sporta sadaļa pulcēja sportistus 5 sporta veidos. Dienu jaunieši sāka ar basketbolu un florbolu, bet noslēdza ar futbolu un volejbolu.

Šajā pasākumā tika noskaidrots arī triju vasaras “1st place” posmu kopvērtējuma uzvarētāji futbolā, un šo titulu ar pārliecinošu uzvaru izcīnīja komanda no Alūksnes – “FKS”.

VIETA Basketbols Florbols Volejbols Futbols
Lielie Mazie Dāmas Kungi Lielie Mazie
1. “Nu komats izsaukuma zīme” “SKOLOTĀJI” “KOJOTI “Biznesa klase” “Printeris” “FKS” “4R”
2. “BK Lazdukalns” “Albāņu dzimtes pārstāvji” ”JIC B.u.M.s” “Marvel” “XXX” “NIBBA” “KGK”
3. “MĪNUSS 6” “Latvijas Maiznieks” “DARI JUMIS” “Jandze” “Mikasa” ‘’VILKI’’ “Gulbenes čaļi”

 

Jauniešu dienu arī apmeklēja bezbailīgi un drošsirdīgi jaunieši un bērni, kuri piedalījās zemessargu veidotā stafetē. Kad stafete bija pievarēta bija liels gandarījums un neviltots prieks, kad trase bija pieveikta un ar apmierinošu un pat izcilu rezultātu.

Kopumā jauniešu dienas sporta pasākumi pulcēja 150 sportistus no Gulbenes, Jaungulbenes, Ranka, Lizuma, Alūksnes, Liepnas, Smiltenes, Madonas, Balviem un pat no Itālijas un Francijas. Jauniešu dienā par sporta aktivitātēm atbildēja un tās noorganizēja biedrība “1st place”.

Protams, sports nebija vienīgais, kas izklaidēja jauniešu dienā. Jauniešu dienā varēja doties uz Veselīga uztura meistarklasi, kurā 2 fantastiskas mentores no Rīgas mums iemācīja, kā viegli, ātri, un galvenais kā garšīgi , kas nav mazsvarīgi, pagatavot smūtijus. Bija arī ciemiņi no Valmieras, kuri deva iespēju mazajiem censoņiem sacensties uz pašizveidotas pārvadājamas automodelisma trases ar speciāli pielāgotām mašīnītēm. Gan mazajiem, gan lielajiem bija lieli prieki, kad 6 krāsaino mašīnu konkurencē ieguva pirmo vietu. Par prieku vismazākajiem apmeklētājiem bija piepūšamo atrakciju pilsētiņa. Mazie varēja izlēkāties tik ilgi cik sirsniņa kāro un laiku neskaitīt. Jauniešiem un visiem interesentiem bija iespēja iemēģināt roku disku golfā un mēģināt pēc iespējas precīzāk un ar mazāk metieniem iemest disku grozā. Tur pat blakām varēja spēlēt peintbolu. Galvenais uzdevums bija trāpīt pa mērķi cik nu precīzi iesācējam tas ir iespējams. Pa vidu peintbolam un diskiem darbojās arī tūrisma trase, kurā varēji izmēģināt cik svarīgi ir saglabāt līdzsvaru bailīgā un pat nedaudz ekstrēmā situācijā. Pašā vidu visam notiekošajam bija uzcelta arī zinātnes telts, kurā Eiropas brīvprātīgie rādīja un ļāva pašiem veikt eksperimentus un izgatavot dabīgo kosmētiku. Tur pat netālu pāris soļu attālumā no sportistiem, automodelētājiem un eksperimentētājiem atradās izlaušanās istaba “Vai esi gudrāks par Šerloku Holmsu”. Dalībniekiem gāja raibi, citi tika ārā, citiem bija vajadzīga neliela palīdzība, bet visi kā viens saka, ka tā esot bijusi neatkārtojama pieredze.

Kamēr jaunieši pilna sparā sportoja norisinājās arī Jauno mūziķu konkurss. Tajā priekšnesumus sniedza “Deep silence”, grupa gan nebija tādā sastāvā kā ierasts, bet sniedza fantastisku priekšnesumu un aizrāva visus klausītājus ar burvīgu balss tembru. Grupa “Pieci” kā vienmēr iekustināja publiku ar jestrajiem un ātrajiem latviešu deju mūzikas meldiņiem. Publika burtiski lēca kājās dziedāja un dejoja līdzi grupai. Elvis Bisenieks ar superīgo balsi un ģitārspēli kopā ar savu skatuves partneri visus iekustināja un lika atcerēties labas, sen aizmirstās dziesmas. Madara & Evita. Meitenes ņēma vērsi aiz ragiem un dziedāja mūsdienu hītus, kuriem momentā visi jaunieši dziedāja līdz un kustināja rokas vienotā ritmā. Vakars noslēdzās ar ballīti, kurā dejotāju netrūka uzstājās grupa “Alu cilvēki” un starpbrīžos neļāva dejotājiem garlaikoties DJ “Kozloo” un DJ “VEED”. 

Protams, ka šis superīgais, aizraujošais un jautrais pasākums nebūtu bijis iespējams bez sponsoriem. Paldies TC “Valleta”, SIA “Ramirent”, SIA “Latgran”, Erasmus+ – jaunatne darbībā un Gulbenes novada pašvaldībai.