No 15. – 24.jūlijam piedalījāmies jauniešu apmaiņas projektā “1st Place”, kas norisinājās netālu no Gulbenes, atpūtas kompleksā “Dīķsalas” – pasakainā vietā nekurienes vidū. Projekta galvenais mērķis bija iemācīt jauniešiem veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Sports bija galvenās aktivitātes projektā. Tā bija metode, kas apvienoja starpkultūru mācīšanos, komandas saliedētību un veselīgu dzīvesveidu.

Mēs piedalījāmies projektā, lai paplašinātu savu redzesloku, kas tiešām bija iespējams, pateicoties tam, ka projektā piedalījās septiņas valstis: Kipra, Itālija, Spānija, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Lietuva un Latvija. Katru valsti pārstāvēja četri dalībnieki un viens līderis, Latviju – seši dalībnieki.

Projekta gaitā mums bija iespēja atklāt un pamēģināt, citās valstīs ne tik populārus sporta veidus, kā, piemēram, diskgolfu, regbiju, bobsleju un lakrosu. Bija ļoti interesanti piedalīties projekta aktivitātēs, jo tā bija vairāk kā kultūru apmaiņa nevis fizisks treniņš. Treneri dalījās ar savu pieredzi un sava sporta specifiku. Apguvām arī praktiskās iemaņas ar cītīgiem treniņiem vai spēļu metodi. Ne visi pasniedzēji bija profesionāļi, taču visiem tā bija sirdslieta.

Dažos projekta vakaros par aktivitātēm atbildēja organizatori: interkulturālais vakars, kahoot, bet dažos viņi atļāva izpausties mums dalībniekiem, kad mēs vienkārši runājāmies, dejojām, spēlējām spēles un vienkārši atpūtāmies. Mēs iepazināmies ar daudz un dažādiem cilvēkiem apmaiņā, taču lielākais izaicinājums bija sadzīvot kopā ar viņiem, kas tajā pat laikā bija pats labākais, jo bija iespēja iepazīt kultūru atšķirības.

Sestdien norisinājās lielais pasākums, kas sevī ietvēra četrus sporta veidus: volejbolu, basketbolu, florbolu un futbolu. Tā bija iespēja projekta dalībniekiem sevi pierādīt un iepazīt vietējos jauniešus. Katrs projekta dalībnieks bija piesaistīts šim pasākumam – kāds piedalījās sporta veidos un pat uzvarēja, kāds darbojās ar bērniem, piedāvājot dažādas spēles un seju apgleznošanu, kāds visu fotografēja un filmēja! Visi sajutām vienotību pie šī pasākuma. Garās dienas beigās DJ Kozloo ieskandināja ballīti.

Projekta pēdejā dienā mēs devāmies laivu braucienā un paspējā izkāpt krastā īsi pirms stiprā lietus. Pēcpusdienā notika projekta izvērtēšana un Youthpass ceremonija, kas liecināja par to, ka projekts ir beidzies.

Mums patika ne tikai šī projekta tēma, bet arī dalībnieki un organizatori. Apmaiņa ir ideāla iespēja skatīties plašāk un apgūt citas Eiropas kultūras. Projekts “1st place” var uzrunāt jebkuru un padarīt mūs labākus netikai fiziskā formā,bet arī attiecībās ar līdzcilvēkiem. Mēs iemācījāmies daudz – gan par sevi, gan par citām valstīm, gan arī par veselīgu dzīvesveidu un tā ietekmi uz mūsu veselību.

Latviešu grupas dalībnieki