JIC “B.u.M.s.” no 12.maija līdz 2.jūnijam uzņēma piecus H.R.Y.O. Human Rights Youth

Organizatio, Sicīlija, Itālija dalībniekus, kas caur Projektu “To be or not to be,Mobility is the key”,  guva zināšanas un ieskatus darbā ar jauniešiem lauku teritorijās, projektu realizāciju un pieredzes stāstus. Dalībnieku mērķis bija “ēnot”, jaunatnes darbiniekus un apgūt zināšanas neformālās izglītības metodēs, un dažādās starp organizāciju sadarbības jomās-kā tās tiek veidotas, kā organizētas un kā sagatavoti kopīgie projekti. Lai gan pirms projekta realizācijas, dalībnieki bija maz pazīstami, ar nelielām bažām par kopīgu sadarbību savā starpā kā komandai, tad dodoties atpakaļ uz Sicīliju, viņi bija kļuvuši, saliedēti un gatavi strādāt plecu pie pleca izmantojot jaunās zināšanas.

Trīs nedēļās, kas ir gan salīdzinoši ilgs periods, gan salīdzinoši īss-kuru laikā mums bija jāiedod dalībniekiem iespēja veidot izpratni, kas ir darbs ar jauniešiem-kāda ir tā nozīme, gan pašiem jauniešiem, gan arī sabiedrībai kopumā. Dalībnieki bija bez nekādas pieredzes šajā jomā, tādēļ ieinteresētība no viņu puses bija augsta-tādēļ sniegtā iespēja pašiem noorganizēt vienu nometnes dienu bija liels izaicinājums, ar ko viņi tika galā, un paši par rezultātu bija apmierināti.

Šajā periodā dalībnieki tika iepazīstināti, ne tikai ar Rankas pagastu, bet arī ar Gulbenes novadu kopumā. Tika iepazīstināti, gan ar jaunajiem uzņēmējiem un viņu dzīves gājumu pēc augstskolu beigšanas, gan ar Gulbenes pašvaldības darbiniekiem, kas sniedz padziļinātas zināšanas projektos un starptautiskajās sadarbības. Tāpat izrādīti jauniešu centri un iepazīstināti ar jaunatnes darbiniekiem, ar kuriem bija iespēja konsultēties un gūt pozitīvas iedvesmas.

Lai gūtu pieredzi un veiktu secinājumus ir jābūt ar pareizo attieksmi un jautājumiem un iespēju realizēties. Šie pieci dalībnieki bija spilgts piemērs tam, kad procesus un lietas kas notiek mums apkārt var mainīt un ar savu darbību var iedvesmot apkārtējos.

Pieredze un ‘ēnošana’ bija arī no mūsu puses-tā darba dinamika, specifika ar “Itāļu šarmu un grāciju”, ir jāmācās arī mums.

Paldies visiem, kas bija ar mums visu projekta realizācijas posmu, kas bija daļa no šo piecu dalībnieku atmiņām par Latviju.