Gada sākumā, 17. – 23. februārī, nelielajā salu valstī Maltā norisinājās apmācības “Cyber week”, kurās pulcējās dažādu valstu pārstāvji, lai smeltos zināšanas par un ap medijpratību jauniešu vidū. Maltā bijām arīdzan mēs – aktīvu un darbīgu Latvijas jauniešu komanda. Tā bija nedēļa, kuru satinām kamoliņā un atvedām līdzi kā vērtīgu pieredzi un jautru piedzīvojumu.

“Cyber week” apmācību ietvaros, izmantojot neformālās izglītības metodes, mācījāmies par efektīviem saziņas līdzekļiem, sociālo mediju rīkiem un jauniešu iebiedēšanu un pārestībām mūsdienu virtuālajā telpā. Protams, lielākā vērtība šajā mācību procesā ir starpkultūru dimensija. Roku rokā kultūrpieredzi dalījām ar Spānijas, Rumānijas, Kipras, Polijas, Turcijas un Maltas pārstāvjiem.

Līdztekus jaunām prasmēm un zināšanām iepazinām arī Maltas saules apspīdētās ielas. Lielākoties dienas aizvadījām Marsakslokā – nelielā zvejnieku ciematiņā ar brīnišķīgām dabas ainavām -, bet paguvām iepazīt arīdzan Maltas galvaspilsētu Valletu visā tās krāšņumā. Nenoliedzami “Cyber week” bija nedēļa ar pievienoto vērtību, kas tapa, pateicoties “Erasmus+” atbalsta programmai.

Ja tevi kādreiz māc šaubas, vai izmantot iespēju, nedomā un saki “Jā!”. Katra iespēja dos vērtīgu pieredzi, lielisku piedzīvojumu vai varbūt pat abus.

Komandas vārdā –

Tīna Žmuida