Gulbenes novada pašvaldība ir uzņēmusies koordinēt vēl vienu brīvprātīgā darba projektu, kura ietvaros Latvijā ieradīsies 2 brīvprātīgie no Spānijas un Portugāles. Brīvprātīgie strādās un atbalstīs Gulbenes novada pašvaldības izvirzītos mērķus, kā arī Gulbenes 2.vidusskolas skolotājus un skolēnus.

Gulbenes pašvaldībā brīvprātīgā darbs būs saistīts ar pamatā divām aktivitātēm, pirmkārt, mobilā jauniešu centra darbības stiprināšanu, otrkārt, ar sadarbības veicināšanu starp dažādām institūcijām. Paredzēts ka brīvprātīgais dosies veikt mobilo jaunatnes darbu uz Liteni, kur tas notiks sadarbībā ar pašvaldību, Beļavu, kur tas notiks sadarbībā ar Kr. Valdemāra vidusskolu, Stāmerienu, kur tas notiks sadarbībā ar jauniešu apvienību X-Alianse, Lizumu, kur tas notiks sadarbībā ar Lejasciema jauniešu centru. Tāpat paredzēts, ka šis brīvprātīgais vadīs aktivitātes Gulbenes 2.vidusskolā, kā arī sadarbosies ar Gulbenes novada bibliotēku.

Gulbenes 2.vidusskolā brīvprātīgā darbs būs saistīts ar skolas ikdienu, sadarbību ar skolotājiem un skolēniem piedāvājot tiem dažādas aktivitātes, kā arī dažādojot to ikdienas dzīvi ar savu klātbūtni. Šādā veidā brīvprātīgais skolā ne tikai ienes savu auru un jaunu kultūru un tradīcijas, bet tas ir reāls piemērs un iemesls, kāpēc bērniem un jauniešiem būtu jāapgūst svešvalodas.

Labā ziņa, ka brīvprātīgie jau ir atrasti. Jūlija, kura pie mums ir ieradusies pavisam nesen no Spānijas galvaspilsētas Madrides, viņa sniegs atbalstu pašvaldībai darbā ar mobilo jauniešu centru un sadarbības attīstīšanu. Savukārt portugālis Rikardo ieradīsies jau tuvākajā laikā un darbosies Gulbenes 2.vidusskolā.

Gulbenes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists – Lauris Šķenders

Projekts Come As You Are Nr. 2017-3-LV02-KA105-001811 notiek sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusu un Gulbenes novada pašvaldību.

 

Par rakstā iekļautās informācijas saturu atbild projekta koordinators. Raksts neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.