Jauniešu centrs Novembrī bija pietiekami darbīgs un aktīvs, tieši tik aktīvs, kad visos procesos un darbošanās priekos, nedaudz piemirsās stāstīt un dalīties ar saviem piedzīvojumiem ar mūsu draugiem un paziņām. Novembris ir Latvijas svētku mēnesis-Izteikts patriotisma mēnesis un kā mēs sakām ”ģimenes mēnesis”. Visiem gribas būt kopā un tumšos vakarus izgaismot ne tikai ar svešu gaismu, bet arī ar labām sarunām pie tējas krūzes par atmiņām zināšanām un piederības sajūtu savai vietai.

Gatavojoties Lāčplēša dienai jauniešu centra jaunieši gatavoja dažādus improvizētu gaismekļus, šeit mēs talkā ņēmām vasarā gūtās zināšanas un nelielas prasmes burku griešanā. Kas pārtapa par skaistiem svečturiem- tie tiek iedegti ne tikai svētkos, bet arī ikdienas vakaros. Godājot vietas piederību un suminot Rankas patriotus, mēs visi kopā devāmies uz Rankas kapiem, kur piedalījāmies piemiņas brīdī, atdodot godu brīvības cīņas cīnītājiem. Vēlāk skatoties kopīgi filmu “Rīgas sargi”.

Pirms Latvijas dzimšanas dienas visa nedēļa pagāja spēlējot dažādas izglītojošās galda spēles. Vai pašizveidotos mazos jautājumi/atbildes 5 sekunžu spēli, kurā mēģinājām pastāstīt vai attēlot Latvijas slavenības, žurnālistus un mūziķus. Protams pirms Latvijas dzimšanas dienas kopīgi gatavojām Pankūkas un klājām sev svētku galdu. Un protams pēc svētku nedēļa un pirms adventes nedēļa ir pārpildīta ar dažādām radošām aktivitātēm kurā mēs veidojam rotājums un gatavojamies ziemassvētku gaidīšanas laikam. Lampiņas, gaismiņas, vainagi un visi citi sīkumi. Novembris mums paskrēja vēja spārniem un radīja tiešām lielas ģimenes sajūtu, kur katrs vakars ir pārpildīts ar daudzām sarunām, idejām un domu graudiem. Pa vidu ikdienas darbiem, kulinārijas vakariem, un šķietami vienkāršākām lietām, mēs novērojam, kad tieši ikdienas sajūtas-“”mēs nākam, kur mūs gaida”, sniedz iespēju būt atvērtākiem un motivētākiem līdzdarboties un darboties kā brīvprātīgajiem arī citos Rankas pagastā rīkotajos pasākumos.