No 25.augusta līdz 6.septembrim seši jaunieši no Gulbenes novada piedalījās projektā “Beyond Borders”, kas norisinājās Grieķijā. Tajā bija jaunieši arī no Itālijas, Polijas, Ungārijas, Maltas, Lielbritānijas, Spānijas, Portugāles, un, protams, Grieķijas.

Projekts bija maza daļa no nometnes, kurā iesaistās vairāk nekā 150 cilvēku ar īpašam vajadzībām plus viņu pavadoņi. Jaunieši tika sadalīti vairākās darba grupās – mūzikas, deju, cirka, radošās darbnīcas un ēst gatavošanas grupās. Pirmajās dienās grupās tika iemācīts kaut kas jauns, ko rādīt un mācīt tālāk nometnes dalībniekiem ar īpašam vajadzībām. Vēlāk iemācīto varējām prezentēt un iesaistīt nometnes dalībniekus aktivitātēs. Projekta laikā neizpalika saliedēšanas spēles, brīvais laiks pludmalē, kanoe un starpkultūru vakars, kurā vairāk iepazinām citas valstis un arī prezentējām Latviju, tai skaitā, dejojot tautiskās dejas.

Pēc projekta bija tāda gandarījuma sajūta, ka darot mazas lietas mēs varam kādu iepriecināt. Visi bija saprotoši un izpalīdzīgi, kas bieži ikdienā nav novērojams. Projekts sniedza lielu morālo gandarījumu par paveikto. Kopā būšana ar šiem „īpašiem” cilvēkiem, liek savādāk paskatīties uz dzīvi un saprast, ka viss ir iespējams, vienalga pat kādā situācijā tu atrodies.