Lai arī ir augusts un vasara tuvojās beigām, taču bērni aizvien turpina piedalīties dažādās aktivitātēs. Aizvadīta kārtējā piedzīvojumiem bagātā un interesantā vasaras dienu nometne šeit pat pie mums “Bāzē”. Karjeras vasaras dienas “Kamēr augu, tikmēr domāju” jau trešo reizi šovasar pulcē krietnu pulku zinātkāru un aktīvu bērnu un jauniešu. Vasaras dienas norisinājās no 8. līdz 11.augustam jauniešu centrā “Bāze”.

Mērķis bija iepazīstināt bērnus ar dažādām profesijām un radīt sapņus par to, kas viņi varētu būt nākotnē. Vasaras dienu dalībniekiem bija iespēja sadraudzēties ar citiem novada jauniešiem, aktīvi pavadīt laiku, iemēģināt roku karameļu gatavošanā, izzināt burvju mākslinieka profesijas ikdienu, kā arī pašiem veidot smilšu kino, kā arī parādīt savus talantus ar profesijām saistītajā Popielā.
Pirmajā dienā kautrību pārvatēt palīdzēja iepazīšanās spēles, kā arī radošās darbnīcas brīvprātīgo palīgu vadībā. Bērni kopīgi radīja lielo nometnes ozolu, kura galotnē katrs atstāja savas plaukstas nospiedumu, kā arī izmēģināja kartupeļu zīmogu mākslu, ko apgūt palīdzēja turku jaunietis Ali.

Trešdien devāmies uz Madonu, kur apmeklējām karameļu darbnīcu, iepazīstot profesiju saldumu ražotājs. Noskatījušies filmiņas par konfekšu tapšanu un uzzinājuši daudz jaunas un ļoti interesantas informācijas, bērni varēja ķerties klāt paši savu karameļu gatavošanai. Katram bija iespēja izveidot savas unikālās konfektes, veidojot tās savās mīļākajās formās. Citam tā bija sirsniņa, citam zvaigznīte, bet beigu beigās visiem sanāca ļoti skaistas. Kā arī pabijām Madonas JIC “Kubs”, kur aplūkojām brīvā laika iespējas, neformālās izglītības nodarbības.

Ceturtdien pie mums “Bāzē” viesojās burvju mākslinieki, kuri apbūra nometnes dalībniekus ar neticamajiem un fantastiskajiem paraugdemonstrējumiem. Lai arī lielākie bērni centās atkost iluzionistu trikus, viesi tomēr bija pārāki un pārsteidza tos ar vēl neredzētiem brīnumiem. Kā arī pastāstīja par to, kā radusies burvju mākslinieka profesija, jo sākotnēji tie ir bijuši galma āksti.
Nometnes noslēgumā piektdien bērni metās trakulīgās dejās un piedalījās radošajās aktivitātēs. Ar lielu entuziasmu tika uzklausīta profesija – smilšu mākslinieks, jo tas bija kaut kas neredzēts, kā atzina paši bērni. Kā arī radošais process ar pašu līdzdarbību notika smilšu kino un smilšu aplikāciju veidošanā. Pēcpusdienā sekoja pasākuma gaidītākais notikums- Popiela. Dalībniekiem dejā bija jāattēlo kāda profesija un skatītājiem tā bija jāuzmin. Visi priekšnesumi bija pārdomāti un burvīgi.
Nometnes beigās visi priecīgi devās mājās, jo ieguva jaunus draugus un pozitīvas emocijas. Paldies! visiem bērniem par aktīvo darbošanos un brīvprātīgajiem palīgiem par iesaistīšanos un palīdzību Vasaras dienu organizēšanā!

Teksts: Alvīne Ivanova
Foto: https://failiem.lv/u/pxy33mp3