Paši noteicēji pār savu laiku

Palīdzēšana vecajiem un vientuļajiem Gulbenes iedzīvotājiem, „Vasaras dienu” organizēšana un vadīšana bērniem un jauniešiem, kā arī datorapmācības sociāli neaktīvajiem iedzīvotājiem, tās bija pamataktivitātes, ko veica jauniešu projekta sociālajā darba grupā.

„Nav jābaidās no dzīves piedāvātajiem izaicinājumiem! Tāda bija mana galvenā atziņa šajā vasarā. Mans izaicinājums – piekrist būt par projekta „ Tā, lai prieks!” sociālās grupas vienu no atbildīgajiem. Lai gan sākumā nebiju par sevi pārliecināta, taču ticiet man, nebija tik traki.

Mans uzdevums bija informēt savu grupu par kopīgajām tikšanās reizēm un darāmajiem darbiem. Kad sanācām kopā pārrunājām, kā katram gājis un daudzreiz arī secinājām, ka cilvēkiem ir bail no palīdzības. Daži pat uzskatījuši mūs par „zagļiem” un „šķūnīšu dedzinātājiem”. Bet tas mums netraucēja palīdzēt tiem, kuri ļāva. Vajag sakraut malku? – nav problēmu. Nomazgāt logus, grīdas, plauktus? – līdzekļi rokās, lupatas zobos un AIZIET! Palīdzējām, kā vien varējām.
Nešaubos, ka daudziem liekas muļķīgi, pavadīt vasaras siltās dienas, palīdzot citiem. Taču es esmu emocionāli tik bagāta, ka nenožēloju neko. Brīvprātīgo darbu lieliski varēja apvienot arī ar atpūtu. Nekas netika zaudēts, kā vien tikai un vienīgi iegūts. Atskatoties uz padarīto, jūtos gandarīta, ka man bija iespēja strādāt kopā ar tik saprotošiem, pacietīgiem, sirsnīgiem un, galvenais, strādīgiem cilvēkiem.
Mēs tik tiešām strādājām tā, lai prieks!”
Inga, sociālā darba grupa („veco ļaužu lietu bīdītāja”)
Bildē „Brīvprātīgo darbu mēs katrs saredzam savā krāsā!”