PASĀKUMS ir lielāks nekā KALNS!

Tā vien šķiet no malas, ka tas taču nekas īpašs – „uzorganizēt pasākumu” . Ja vien pasākums ir Tava dzimšanas dienas ballīte, tad viss, domājams, izdosies tā vai tā. Bet tiklīdz pasākums paredzēts plašākai publikai… Ir ko turēt! Ja neesi bijis „aizkadrā” (pats kaut ko organizējis), tad tās lietas, kas pasākuma laikā it kā izskatās pašsaprotamas, nepamanāmas, rīkotājiem iespējams ir prasījušas vairāku stundu, dienu darbu!

Ok. Tas bija noskaņai, lai Tev, lasītājam „liktu” mīlīgi saprast, ka jauniešiem, kuri šovasar darbojās pasākumu un aktivitāšu grupā, bija ko pasvīst. Un ne jau nu saules pēc. Vispamanāmākais pasākums, ko jaunieši organizēja projekta ietvaros, bija Jauniešu diena skvērā un talantu konkurss Gulbenes pilsētas svētku ietvaros. Sākās viss ar plānošanu – vairākkārtēju darba grupas tikšanās Jauniešu centrā, lai varam saprast, ar ko sākt.. un tad sadalīt pienākumus. Ko tad vajadzēja darīt?

Saskaņot par elektrību, mūziku un teritoriju teltīm, apskaņošanu, sarunāt pasākuma vadītāju, sagatavot programmu, uzzīmēt skvēra plānojumu, piedāvāt piedalīties pasākumā visām novada jauniešu organizācijām, sagatavot afišu, izveidot reklāmas rakstus, sagatavot video reklāmu. [Kas izdomās reklāmas sižetu?] Tad vēl vajadzēja uzrunāt piedalīties skolu grupas, sarunāt transportu paliktņiem, podestiem, materiāliem… [Kādiem materiāliem?] Bija jānoskaidro, kādus vajag katrai organizācijai materiālus. Vēl – sagatavot informatīvos „dēlīšus”… [Un tam jau vajadzīgi arī koki, naglas, āmuri?] Kur „dabūt” mašīnu, ko apkrāsot? No „šrota” bija jāatvelk mašīna. Oi, tad jau jāraksta iesniegums policijai, ka tāda mašīna tiks transportēta! Vajag arī mākslinieku, kas zīmēs. [Un krāsas arī jāpiemeklē?]… un vēl un vēl un vēl…
Vai sajuti mūsu darba „spriedzīti?” Ha! Un tas jau nebija viss. Vēl jaunieši organizēja improvizācijas teātra apmācības un izrādes pagastos, veidoja aktivitātes visu projekta dalībnieku saliedēšanai un vēl dažādas mazas lietiņas, ko it kā nemana, taču tās bija svarīgas, lai viss izdotos!
Ieva – pasākumu un aktivitāšu darba grupas vadītāja
Bildē „Artis nenēsā visādu verķus tāpat vien. Viņš ir organizators”