Kāzu projektam atskaites laiks

21.jūnijā, kad Latvijā svinēja vasaras Saulgriežus un notika gatavošanās vērienīgajiem Līgo svētkiem, mēs, jauniešu neformālā grupa „Tradīciju pētnieki” plašākai publikai prezentējām sava realizētā projekta augļus.

Atskatīties uz projekta laikā paveikto mums palīdzēja Kāzu muzeja saimniece Vivita, kura bija ar mums visus 10 mēnešus. Ar prieku devāmies viņas organizētajos izzinošajos braucienos uz Vidzemi, Zemgali un Kurzemi, un Latgali. Pētot kāzu tradīcijas pa visu Latviju, pabijām gan muzejos un lauku mājās, dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās. Tējas vakaros uzklausījām stāstus un paražas no pieredzējušiem cilvēkiem, jo paši esam jauni un daži pat vēl neesam pabijuši nevienās kāzās. Un tad arī uzkrājām zināšanas, kuras tālāk ielikām projekta grāmatā „Kāzas? Kāzas!”, kas ir kā ceļvedis jaunajiem pāriem, gatavojoties lielajam dzīves notikumam – kāzām.

Vēl pasākuma laikā savu pirmo oficiālo uznācienu piedzīvoja projekta radošajā darbnīcā tapusī līgavas kleita, kuras skaistumu mums saredzēt palīdzēja studija „Varavīksne” ar stilizētu modeļu uznācienu ar nosaukumu „Līgavas sapošana kāzām”.

Paldies, vārdi skanēja visiem, kuri palīdzēja grāmatas tapšanā. Un, kā jau svētkos pienākas, tālāk neoficiālas sarunas un foto mirkļi turpinājās, baudot sarūpēto cienastu un kāzu torti.

Lai viss vēl vairāk atgādinātu īpašo notikumu, gaisā ar laba vēlējumiem palaidām baltus balonus, jo baložu mums nebija. 🙂

Projekts, lai gan bija garš, tomēr katram no mums deva savu pievienoto vērtību. Un vairāk par mūsu izzinošajiem braucieniem un ieteikumiem jaunajiem pāriem atradīsiet grāmatiņā „Kāzas? Kāzas!”, kuras varēs aplūkot visās Gulbenes novada bibliotēkās, jauniešu centros un Kāzu muzejā Ozolkalnā.

 

Jauniešu neformālā grupa „Tradīciju pētnieki”

 

Bildes aplūkot šeit: